خرید و دانلود کتاب انجمن مخفی

کتاب الکترونیکی انجمن مخفی

حجم دانلود: 1.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

بیان داستانی و استفاده از رمان برای بررسی تاریخ، از روش هایی است که هر چند در ایران کم سابقه است، اما در کشورهای اروپایی، روسیه ، آمریکا و حتی کشورهای شرق آسیا، شناخته شده و متداول می باشد.
به عبارت دیگر، رمان های سیاسی و اجتماعی بسیاری را پس از پیروزی انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب روسیه می توان برشمرد که علیرغم ظاهر داستانی، به علت پرداختن به مباحث عمده ی سیاسی و بیان منسجم و کم نظیر از اجتماع وحوادث سیاسی ، اجتماعی ، یکی از منابع تحقیق پژوهشگران تاریخ محسوب می گردند.
رمان «جنگ و صلح» از نمونه هایی است که تحلیل صرف ادبی آن، حقیقتا ظلم به نویسنده است؛ هر چند به لحاظ ادبی نیز نقاط قوت بسیاری دارد. در ایران، به موازات آنچه در تاریخ نگاری و مستندنگاری شاهدیم، به جز چند نمایشنامه و داستان کوتاه، رمان تاریخی وجود ندارد. این در حالی است که بیان داستانی و استفاده از رمان. به جهت خصوصیات ویژه ی آن، از مله عامه پسندی و عامه فهمی عموم رمان ها و قابلیت القای برخی معنای خاص از طریق دیالوگ ها و فضاسازی های درون رمان، یکی از ابزارهای غیر قابل انکار در بیان رویدادهای تاریخی است که البته توجه به آن، در سال های اخیر، رشد چشم گیری داشته است. در حافظه ی تاریخی ما، داستان مشروطه، مشروطه ی مشروعه، ریختن خون شیخ فضل الله نوری با رأی دادگاه رسمی، تقابل در اندیشه ی سیاسی اسلامی ناب و التقاطی به وجود آورده و تجربه ای شد گران سنگ برای آیندگان که تا اندیشه ی خالص اسلامی محور قرار نگیرد این ره به جایی نخواهد رسید ؛ بلکه قربانی آن فقط پاسداران دین خواهند بود.
در کنار پرداخت پژوهشی ، بیان داستانی توانمند از آن حادثه ، به فهم مفاهیم ذیل آن کمک بیشتری خواهد نمود که این کتاب داستان به همین قصد نگاشته شده است.
کتاب حاضر ماجرای نهضت مشروطه و ریخته شدن خون شیخ فضل الله نوری با رأی دادگاه رسمی، تقابل در اندیشه ی سیاسی اسلامی ناب و التقاطی را در قالب بیان داستانی ترسیم نموده است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
479
کنگره :
‫PIR8114 ‭/‮الف‬616‫‬‭‮الف‬8 1392‮
دیویی :
‫‬‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
2962024
شابک :
978-600-175-442-5
سال نشر :
1392
شابک دیجیتال :
978-600-03-2438-4
نظرات درباره کتاب انجمن مخفی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.