دانلود کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود

آوا کتاب ای کاش گل سرخ نبود

حجم دانلود: 600.1 مگا بایت
مدت زمان : 533 دقیقه

کتاب دیجیتال ای کاش گل سرخ نبود

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب ای کاش گل سرخ نبود 

 کتاب ای کاش گل سرخ نبود مشتمل بر هفت فصل می باشد و زنی بنام گللر شخص اول این رمان است, وی دختر یکی از روحانیان مشهد است و به پسر همسایه (مهدی) دل می بندد, در حالیکه پدر روحانیش مخالف این ازدواج است، اما در نهایت تسلیم می شود.

مهدی افسر ارتش است با همسرش گللر در ماجرای کشف حجاب و جشن های مختلف از پیشگامان این طرح می شوند و گللر خواننده و نوازنده متجددین افراطی می گردد و نام این زوج بر سر زبانها می افتد, اما با مرگ مرموز مهدی, گللر از رضا شاه کینه به دل می گیرد و با پیوستن به گروه های کمونیستی می خواهد از رضا شاه انتقام بگیرد و... محمد رضا گودرزی: نام رمان از ترانه ای ترکی و قدیمی گرفته شده است که درآن گفته می شود «ای کاش گل سرخ نبود زرد و پژمرده هم نمی شد ای کاش این جدایی و مرگ هیچ کدام نبودند.»

رمان، واقع گرای اجتماعی سیاسی است که درآن به مسائلی که در سال های اقتدار رضاخانی و سپس محمدرضا پهلوی رخ داده است اشاره می شود. مهم ترین ویژگی روایی رمان، استفاده از زمان مندی است؛ یعنی زمان حال روایت که با فعل زمان حال بیان شده در خانه سالمندان است، اما اصل رمان بازگشت به گذشته هایی است که ماجراهای اصلی رمان را بیان می کند.

اقدس بینایی: توجه راوی به نماد ها و به چالش کشیدن آن ها، دیدگاه های مطرح شده در کتاب را به شکلی تحت الشعاع قرار می دهد و نوعی پیوستگی بین گذشته و حال داستان برقرار می کند که به حال و روز گللر در سرای سالمندان بر می گردد و مخاطب اوج داستان را درگیر با شخصیت اصلی رمان در خانه سالمندان لمس می کند.

مشخصات کتاب
کنگره :
‫PIR7929‭‬ ‭/ر63‭‮الف‬9 1387‮الف‬‬
دیویی :
‫‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
2109107
شابک :
964-471-540-3
سال نشر :
1387
شابک دیجیتال :
978-600-03-1796-6
صفحات کتاب :
316
نظرات درباره کتاب ای کاش گل سرخ نبود
98917****0064

سلام من این داستان رو سال 98 تو زندان خوندم کلی هم بخاطرش گریه کردم داستان بسیار جذابی داشت و اخرش خیلی قشنگ تمام شد قربون قران برم الهی هممون با قران محشور بشیم. خورشیدی هستم از گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد

پاسخ
98938****3221

کلا رمان هدف خاصی نداشت،بهتر بود به جای اینکه همه موضوعات رو بگه،رو یک موضوع تمرکز میکرد...همه چیز نصفه نیمه بود...و به خاطر وارد نشدن به بحث خاصی حسی تو خوندن ایجاد نکرد...

پاسخ
خرید کتاب