امتیاز
5 / 5.0
خرید صوتی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 16,000
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 29,250
خرید چاپی
345,000
10%
ت 310,500
نظر شما چیست؟

کتاب جشن حنابندان، دو گزارش از عملیات کربلای 5 و بیت المقدس 4 در مناطق جنوب و غرب کشور را شامل می‌شود. اولین گزارش از آذر سال 1365شروع می‌‏شود و تا 9 بهمن ماه همان سال ادامه دارد 127 صفحه از کتاب را در برمی گیرد.

معرفی کتاب جشن حنابندان

کتاب جشن حنابندان، دو گزارش از عملیات کربلای 5 و بیت المقدس 4 در مناطق جنوب و غرب کشور را شامل می‌شود. اولین گزارش از آذر سال 1365شروع می‌‏شود و تا 9 بهمن ماه همان سال ادامه دارد 127 صفحه از کتاب را در برمی گیرد.
این گزارش با ذوق و علاقه شخصی نویسنده کتاب(محمد حسین قدمی) و در طول عملیات کربلای 5 نوشته شده است.و شروع نگارش گزارش دوم، یکم آذر سال 1366 است و تا 13 فروردین سال 1367 ادامه می یابد. 

 

گزارش دوم مربوط به عملیات بیت المقدس 4 و در مناطق غربی کشور و بخشی از خاک عراق است (از جمله حوادث مربوط به بمباران شیمیایی حلبچه)که به سفارش سید مرتضی آوینی و برای مجموعه روایت فتح نوشته شده است.
نویسنده کتاب هر دو گزارش را از میان خاطرات رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله(ص) گردآوری کرده است.

او در گزارش دوم، از میان دسته های مختلف، دسته ایمان را که به خط شکنی معروف بودند انتخاب کرده و کار را با آن دسته شروع کرده است. در این کتاب از نحوه برخورد رزمندگان ایرانی با اسرای عراقی و دیدار از حلبچه و ابراز انزجار و تنفر مردم عراق از صدام در سال های جنگ، خاطراتی جذاب و خواندنی نوشته شده است. 

بخشی از متن کتاب جشن حنابندان 

هرگاه از نزدیک، شگفت انگیزترین حماسه های ایثار را در جبهه ها می دیدم، از اینکه این همه خلوص به سینه فراخ تاریخ نمی آید و در پشت خاکریزها باقی می ماند، احساس گناه می کردم. چراکه حفاظت از گنجینه های جنگ را واجب می دانستم و ثبت ارزش های آن را تکلیف. مصمم شد و که سلاح قلم و دوربین را توأمان به خط مقدم زندگی ببرم و مرام جان برکفان خط امام را به تصویر بکشم و فرهنگ زندگی ساز صلواتی ها را به شهر بیاورم؛ که همه نیازمند این مرام خدایی هستیم.
همه بدبختی جوامع بشری در نداشتن و نشناختن الگو و اسوه های حقیقی زندگیست. تا وقتی ارزش های طاغوتی حاکم باشد و اخلاق یزیدی رایج، آن جامعه روی سعادت نخواهد دید. به قول حضرت امام  قدس سره الشریف  جنگ ما بر سر مکتب است؛ و شاید که ما می جنگیم تا جنگی نباشد. 

خشاب قلم را پر از واژه کردم و ضامن دوربین را روی رگبار «فریم» تنظیم، تا بلکه بتوانم گوشه ای از خلوص و ایمان و عشق و وحدت و شهادت رزمندگان را به تصویر کشید. هرچند که این ها زبان دل نمی شوند: 

 علی و مصطفی درحالی به مشهد نشستند که لبخند بر لبانشان نشسته بود. پیکرطلبه جوان سهرابی با توپ مستقیم تانک به دونیم شد.
محاسن نعمت جان محمدی، فرمانده دسته، به خون سرش رنگین گشت و بهشتی پیش چشمانم در حال سجده چون پروانه سوخت. ترکشی دیگر بر بوسه گاه پدر مصطفی نشست. چندین بار تا مرز شهادت رفته و از مذبح عشق و خاکریز تشویش گذشتم، اما به جایگاه صدق نرسیدم و جرعه ای از آن شراب وصل ننوشیدم.
دوستان زیادی در این آزمایش الهی پیروز شدند و با کارنامه قبولی نزد خدایشان پرگشودند و من هم چنان برجای مانده و راوی خاطراتشان گردیدم. حال، شما را به آن وادی ایثار و مدرسه عشق می برم تا گوشه ای از آن صحنه های خدایی و لحظه های جدایی را نشانتان بدهم. 

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب جشن حنابندان

 «روز و شبی چند در لحظه‌های پیش از خواب، در فضایی عطرآگین و مصفا و در معراج شور و حالی که سطور و کلمات نورانی این کتاب به خواننده خود عطا می‌کند، سیر کردم و خدا را سپاس گفتم، هم بر آن قطره‌ی عشقی که در جان این نویسنده افکنده و چنین زلال اندیشه و ذوقی را بر قلم او جاری ساخته است و هم بر آن دست قدرتی که نقشی چنان بدیع و یکتا بر صفحه تاریخ معاصر پدید آورده و صحنه‌هایی که افسانه‌وار از ذهن و چشم بشر این روزگار بیگانه است، در واقعیت زندگی این نسل از ملت ایران نقش زده است ... له الحمد حمد الحامدین ابدا آلابدین.»

دانلود کتاب جشن حنابندان

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان تهیه کتاب جشن حنابندان الکترونیک، کتاب صوتی جشن حنابندان و کتاب چاپی جشن حنابندان فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 3 حالت خریداری کنید.

مشخصات کتاب جشن حنابندان در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: سوره مهر
نویسنده: محمدحسین قدمی
گوینده: ایوب آقاخانی
تعداد صفحه: 233
موضوع: دو گزارش از عملیات کربلای 5 و بیت المقدس 4
قالب: الکترونیک، صوتی و چاپی با تخفیف

 

صفحات کتاب :
233
کنگره :
‫‬‭‭DSR1628‫‬‭‭/ق33ج5 1388
دیویی :
‫‬‭‭955/08430922
کتابشناسی ملی :
1789999
شابک :
978-964-506-179-9
سال نشر :
1388
شابک دیجیتال :
978-600-03-1938-0

کتاب های مشابه جشن حنابندان