امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 40,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟
کتاب «درس‌هایی درباره داستان‌نویسی» نوشته لئونارد بیشاپ با بیش از 300 درس و با ذکر مثال‌های کاربردی در زمینه شیوه‌های داستان نویسی، به انضمام مصاحبه با ایزاک سینگر و جوزف هلر منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، محسن سلیمانی درباره کتاب «درس‌هایی درباره داستان‌نویسی» گفت: این کتاب با بیش از 300 درس کاملا مختصر و مفید با ذکر مثال‌های کاربردی، شیوه‌های داستان‌نویسی را آموزش می‌دهد.

مترجم کتاب «از روی دست رمان‌نویس» در ادامه افزود: ارائه مفاهیم کلیدی به صورت فشرده و به دور از حاشیه‌ها باعث شده که این کتاب مورد رجوع علاقمندان به داستان‌نویسی باشد و در کشور آمریکا نیز به عنوان یکی از 10 کتاب موفق در زمینه تخصصی خودش است.

وی معتقد است رویکرد نویسنده نسبت به ادبیات مدرن در این کتاب، بسیار انتقادی است و بر این باور است که خواننده باید با خواندن داستان لذت مطالعه را احساس کند و از یک رمان، در کنار نکاتی که می‌تواند در پشت کلمات نهفته باشد، به مانند اثری برای گذراندن اوقات فراغتش بهره ببرد.

سلیمانی همچنین تصریح کرد: مخاطب با خوانش این کتاب، تجربیات چند ساله و یا چند دهه یک نویسنده را به راحتی به دست می‌آورد.

گفتنی است لئونارد بیشاب داستان نویس، روزنامه نگار و استاد دانشگاه، نخستین بار کلاس‌های نویسندگی خلاق را در دانشگاه کلمبیای آمریکا راه اندازی کرد. وی به اذعان بسیاری جزو چند استاد برتر داستان نویسی در آمریکا است.
صفحات کتاب :
794
دیویی :
808/02
شابک :
978-6001751271
سال نشر :
1398
شابک دیجیتال :
978-600-03-1949-6

کتاب های مشابه درس هایی درباره داستان نویسی