خرید کتاب ماه به روایت آه

کتاب چاپی ماه به روایت آه

توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب ماه به روایت آه

"ماه به روایت آه" عنوان تازه ترین اثر منتشر شده ی ابوالفضل زرویی نصرآباد و روایت او از زندگانی و شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) – ماه بنی هاشم – است. نویسنده در کتاب ماه به روایت آه کوشیده تا از زبان دوازده راوی ، ناگفته هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانت داری ، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق ، روایت کند.

 بر خلاف انتظار ، در کتاب ماه به روایت آه به شکل و شیوه ی شهادت حضرت ابوالفضل(ع) اشاره ای نشده و نویسنده عمده ی همت خود را صرف بازگویی و رازگشایی از اموری کرده که با وجود جذابیت برای مخاطب ، متاسفانه کمتر بدانها پرداخته شده است ؛ اموری همچون خانواده ی مادری ، کودکی ، ازدواج ، فرزندان ، برادران ، حیطه ی دانش و معرفت و جایگاه آن حضرت در میان اهل بیت و مسلمانان آن روزگار. از دیگر جذابیتهای این کتاب ، ذکر تاریخ شمسی تمامی رخدادهاست که خواننده ی فارسی زبان را با زمان وقوع حوادث در روز و ماه و سال هجری شمسی آن وقایع آشنا می کند. 

زرویی در نگارش این دوازده روایت ، با تکیه بر منابع دست اول تاریخی و مطالعه و فیش برداری از قریب شصت کتاب ،ضمن رعایت ایجاز ، پرهیز از اطناب و نگاه احساسی ، متنی خواندنی و قابل اعتماد و استناد فراهم آورده است؛ متنی که در عین سادگی ساختار ادبی محکم و قابل تاملی دارد. به جز یک راوی (زید بازرگان) تمام راویان کتاب (مسلم بن عقیل ، فاطمه کلابیه ، حضرت زینب ، امام حسین علیه السلام ، ام کلثوم ، لبابه ، عبدالله بن ابی محلّ ، کزمان ، شبث بن ربعی ، سرجون و عبیدالله بن عباس) شخصیت های واقعی اند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
144
کنگره :
‫PIR8076‭‬‭‬ ‭/ر8‫‭م2 1391
دیویی :
‫‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
2724330
شابک :
978-964-337-703-8
سال نشر :
1391
نظرات درباره کتاب ماه به روایت آه
محمد خلیل زاده تست

این کتاب نثری جذاب و مطبوع و دلچسب داشت؛ ناشنیده‌ها و نگاهی زیبا و جدید درباره ماه کربلا. خواندنش را به همه پیشنهاد می‌کنم.

1395-8-5 22:48:22

پاسخ