خرید و دانلود کتاب سرنخ زندگی را در دست بگیرید

کتاب الکترونیکی سرنخ زندگی را در دست بگیرید

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

در مسیر تفکرات بشر، انسان همیشه در جمع معنا می یافته و به عبارتی اصالت به جامعه داد می شده است. به طوری که در اندیشه های افلاطون و ارسطو انسان به عنوان یک موجود فردی ارزش چندانی نداشته و شأن و منزلت او تا آنجاست که بیشتر پیرو ارزش ها و هنجارهای جامعه باشد.
این اندیشه تا قبل از اسلام تفکری غالب بوده است اما با ظهور اسلام این تفکر شکسته شد و انسان ها وارد عرصه ای شدند که برای آنها به عنوان موجود فردی ارزش بسیاری قائل بود. به تعبیری دین اسلام ابتدا برای انسان ها اخلاق فردی وضع کرد و پس از آن به ایجاد اخلاق اجتماعی پرداخت. چنانچه رسول اکرم(ص) می فرمایند: «من برای تکمیل مکارم اخلاقی مبعوث شده ام».
اخلاق فردی مسئولیتی را بر دوش افراد قرار می داد که اعمال یک فرد وابسته به دیگری نبود و هر کس مسئول عمل خویش بود. لذا مسئولیتی تحت عنوان «مسئولیت فردی» و اصلی تحت عنوان «اختیارمندی و آزادی» مطرح گردید که احکام اسلامی اموری ناظر بر آنها محسوب می شد...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
384
کنگره :
‫BF575‭‬ ‭/ق2‫‭د2 1394
دیویی :
‫‭158/2
کتابشناسی ملی :
2188075
شابک :
‫‭978-964-8007-91-6‬‭‬‬
سال نشر :
1394
نظرات درباره کتاب سرنخ زندگی را در دست بگیرید
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.