امتیاز
5 / 4.7
دریافت الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان
خبرم کن
کتاب چاپی ناموجود است
120,000
9%
ت 109,200

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب خسی در میقات، در واقع سفرنامه حج جلال آل احمد است. Pdf این کتاب توسط تامین محتوای نگین ارائه شده است.

معرفی کتاب خسی در میقات

نام جلال آل احمد برای کمتر کسی نا آشناست. همگان اگر نوشته های وی را نخوانده باشد، عناوین بعضی از اثرهایش را شنیده اند. کتاب خسی در میقات، سفرنامه جذاب حج جلال آل احمد است که در 41 سالگی و در سال 1343 آن را نگاشته است.

خلاصه کتاب خسی در میقات

نویسنده در کتابش چنین می نویسد: 《زیر سقف آن آسمان و آن ابدیّت، هر چه شعر که از برداشتم خواندم -به زمزمه ای برای خویش- و هر چه دقیق تر که توانستم در خود نگریستم تا سپیده دمید. و دیدم که تنها «خسی» است و به «میقات» آمده است و نه «کسی» و به «میعاد» ی. و دیدم که «وقت» ابدیّت است، یعنی اقیانوس زمان. و «میقات» در هر لحظه ای. و هر جا. و تن تنها با خویش. چرا که «میعاد» جای دیدار توست با دیگری. امّا «میقات» زمان همان دیدار است و تنها با «خویشتن» .و دانستم که آن زندیق دیگر میهنه ای یا بسطامی چه خوش گفت وقتی به آن زایر خانه ی خدا در دروازه ی نیشابور گفت که کیسه های پول را بگذار و به دور من طواف کن و برگرد.》

متن کتاب خسی در میقات

جدّه
پنج و نیم صبح راه افتادیم، از مهرآباد. و هشت و نیم این‌جا بودیم.
هفت و نیم به وقت محلّی. و پذیرایی در طیّاره. صبحانه، بی‌چای یا قهوه؛ نانی و تکّه مرغی و یک تخم مرغ توی جعبه‌ای. و انگ شرکت هواپیمایی رویش. امّا «حاجی بعد از این» ها مدّتی مشکوک بودند که می‌شود خورد یا نه؟ ذبح شرعی شده یا نه؟ نفهمیدم چه شد، تا شک برطرف شد. شاید حمله دارمان باعث شد، که در تقسیم غذا چنان با خدمه‌ی طیّاره شرکت می‌کرد که انگار خودش از جیب داده. و بعد از غذا یکی یک پرتقال؛ ایضا به کمک حمله دارمان. بعد یکی از مسافرها آب خواست. دخترک لبنانی مهمان‌دار بهش آب داد. و شنیدم که جوانک همکارش گفت:
Commence Pas si tot  ١  عینا همین جور به فنارسه! [فرانسه]که...

خسی در میقات pdf

دانلود کتاب خسی در میقات در نرم افزار فراکتاب فراهم است.

کتاب خسی در میقات pdf رایگان 

دانلود رایگان کتاب خسی در میقات در نرم افزار فراکتاب فراهم است. پس از دانلود می توانید آن را در کتابخوان فراکتاب مورد مطالعه قرار دهید.

خسی در میقات یعنی چی

خسی در میقات اصطلاحی است که نویسنده در سفر حج به آن رسیده است که انسان ها در آن مکان آسمانی خود را کسی نانگارند و به خود نبالند که خسی هستند در میقات نه کسی در میعاد.  

دانلود رایگان کتاب صوتی خسی در میقات

خسی در میقات صوتی، در مجموعه فراکتاب تهیه و ارائه نشده است.

کتاب خسی در میقات دکتر شریعتی

دکتر شریعتی کتابی با این عنوان ندارد، فقط طی سالی می توان گفت با جلال آل احمد آشنا شده و دیداری داشته اند.

خرید کتاب خسی در میقات

نسخه چاپی کتاب خسی در میقات نیز با تخفیف در مجموعه فراکتاب موجود می باشد. برای خریداری آن به سایت و یا نرم‌افزار فراکتاب مراجعه کرده و آن را سفارش دهید.

دانلود کتاب خسی در میقات مشخصات کتاب خسی در میقات در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ارائه دهنده: فراکتاب
نویسنده: جلال آل احمد
تعداد صفحه: 135
موضوع: سفرنامه حج جلال آل احمد
قالب: pdf رایگان و چاپی با تخفیف

صفحات کتاب :
135

کتاب های مشابه خسی در میقات