دانلود رایگان کتاب گفتار معصومین علیه السلام (جلد سوم)

درس اخلاق آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دام ظله)

کتاب الکترونیکی گفتار معصومین علیه السلام (جلد سوم)

حجم دانلود: 918.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

مسائل اخلاقی در هر زمان از اهمیّت فوق العاده‌ای برخوردار است، و در زمان ما اهمیّت ویژه‌ای پیدا کرده است؛ چرا که عوامل فساد و انحراف در این عصر بیشتر از هر زمان نمایان شده است.
با پیشرفت علوم و صنایع، ابزار فساد در دسترس همگان قرار گرفته، و شیوه‌های دسترسی به مسایل غیراخلاقی گسترش پیدا کرده است. لذا بحث درباره مسایل اخلاقی ضروری‌تر به نظر می‌رسد، و بر عالمان آگاه و دلسوز است که برای گسترش اخلاق دست به دست هم دهند و جامعه را با اخلاق زنده بدارند؛ زیرا زندگی بدون اخلاق، پوچ و بی‌معناست.
اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است
خوشبختانه در سالهای اخیر مباحث اخلاقی در حوزه زیاد شده است و اساتید حوزه مقداری از وقت خود را به این مهم اختصاص داده‌اند. از جمله این اساتید حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی ـ مدّظلّه العالی ـ می‌باشد که روزهای چهارشنبه قبل از شروع درس خارج فقه، حدیث کوتاهی را با بیان ساده و جذّاب شرح می‌دهند و بنده چون توفیق حضور در این جلسات را داشتم، برخود لازم دیدم این احادیث را جمع آوری کنم تا همه از کلمات نورانی ائمّه : بهره‌مند شوند و إن‌شاءالله از مصادیق این حدیث شریف پیامبر اکرم 9 قرار گیریم که می‌فرماید: «مَنْ حَفِظَ عَلی أُمَّتی أَرْبَعینَ حَدیثاً یَنْتَفِعُونَ بِها بَعَثَهُ اللهُ یَوْمَ القیامةِ فَقیهآ عالِماً؛ هر کس برای نفع امّت من چهل حدیث را در حافظه خود داشته باشد، خداوند او را روز قیامت فقیهی دانشمند برانگیزد».

نکته قابل ذکر این است که دسته بندی اوّلیه احادیث از معظّم‌له می‌باشد و شرح و بسط اضافی از بنده است و سعی شده است که توضیحات، بیشتر از تألیفات حضرت استاد مانند تفسیر نمونه و اخلاق در قرآن باشد.

... محبّت خدا و دنیا ضدّ هم هستند. اگر قلبی از حبّ دنیا مملو شد، از عشق خدا خالی می شود واگر قلبی از عشق به خدا پر گردید، از حب دنیا خالی می شود. در یک دل دو محبّت متضاد نمی گنجد، وآن ها که از هر دو دم می زنند، یا ضعیف الایمانند، یا منافق. محبّت پدران ومادران وفرزندان وبرادران واقوام،بسیار خوب است ونشانه زنده بودن عواطف انسانی؛ امّا هنگامی که این محبّت رو در روی محبّت خدا قرار گیرد، ارزش خود را از دست می دهد؛ لذا خداوند در آیه 24 سوره توبه می فرماید :

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
شابک :
978-964-533-163-2
سال نشر :
1393
صفحات کتاب :
312
کنگره :
‫‬‭BP248‫‬‮‭‬‭ /م7گ7 1300ی
دیویی :
‫‬‭297/63
کتابشناسی ملی :
2124573
نظرات درباره کتاب گفتار معصومین علیه السلام (جلد سوم)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.