کتابهای کلر ژوبرت

کلر ژوبرت

کلر ژوبرت نویسنده فرانسوی در سال ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ شمسی) در پاریس و در یک خانواده مسیحی متولد شد. مادرش پزشک و پدرش نقاش و کنده‌کار بودند. او کودکی‌اش را در پاریس گذراند و در ۱٩ سالگی به دین اسلام گروید و مسلمان شد. کلر ژوبرت قبل از مسلمان شدن می‌گوید که وقتی نوجوان شدم، سوالات متعددی درباره این دین برای من پیش آمد و بعضی مسائل غیر قابل‌قبول شد، به خصوص اصل تثلیث. متوجه شدم که دین مسیحیت در طول تاریخ بسیار تغییر کرده و تحریف شده است.

کلر ژوبرت بیوگرافی

کلر ژوبرت پس از مسلمان شدن با یک دانشجوی ایرانی ازدواج می‌کنند و همراه همسر خود در سال 1362 به ایران مهاجرت می‌کنند. او کارشناس علوم تربیتی است و مدرک کارشناسی ارشدش در ادبیات کودک است که به شکل تحصیل از را دور از دانشگاه لومان فرانسه دریافت کرده‌است و تا سطح دو حوزه علمیه نیز تحصیل کرده است. آثار او در ایران، فرانسه و لبنان منتشر شده است. با اینکه مخاطب اصلی نوشته‌های او کودک و نوجوان است؛ مواجهة بزرگ‌سالان با آن نیز خالی از لطف نخواهد بود؛ چنانچه او می‌گوید:«به هر حال در هر خوانندة نوجوان یا بزرگ‌سال هم یک کودک نهفته است. خودم از خواندن بعضی داستان‌هایی که مخاطب اصلی آن خردسال یا کودک است، خیلی لذت می‌برم.»

از جمله ویژگی‌های این نویسنده باید به تصویرگری کتاب‌هایش اشاره کرد. ایشان نویسندگی و استعداد خود را پس از تولد فرزندانشان و بعد از قصه‌هایی که برای آن ها می‌گفتند کشف کردند و با توجه به علاقه شخصی‌شان به نقاشی به مرور تصویرگری آثارشان را نیز خود انجام دادند.

عکس کلر ژوبرت

همسر کلر ژوبرت

این نویسنده پس از مسلمان شدن، با یک دانشجوی ایرانی ازدواج می‌کند و بعد از مدتی کوتاه در سال 1362 کلر ژوبرت و همسرش به ایران مهاجرت می‌کنند. فرزندان کلر ژوبرت دو پسر به نام‌های هادی 39 ساله و امین 36 ساله هستند.

خرید کتاب های کلر ژوبرت

در فراکتاب کتاب های خانم کلر ژوبرت را در قالب های الکترونیک، صوتی و چاپی با تخفیف ویژه دریافت کنید.

لینالونا کلر ژوبرت

یکی از بهترین کتاب های کلر ژوبرت کتاب لینالونا است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است. کتاب لینالونا کلر ژوبرت به زبانی ساده درباره‌ی حجاب برای کودکان نوشته شده است. این کتاب را هم مثل بسیاری دیگر از داستان های کلر ژوبرت، خودش تصویرگری کرده است. دانلود رایگان کتاب لینالونا کلر ژوبرت در فراکتاب ممکن نیست ولی نسخه چاپی این کتاب با تخفیف ویژه در دسترس شماست.

در جستجوی خدا کلر ژوبرت

کتاب در جستجوی خدا کلر ژوبرت توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. کتاب در جستجوی خدا در قالب داستان آموزه‌های دینی را بیان می‌کند. این کتاب مفهوم خداجویی را در تمثیلی زیبا و دلنشین نشان می‌دهد. داستان، در مورد سنجابی است که شاهد عبادت و راز و نیاز همیشگی بی‌بی سکینه است ولی در پاسخ، چیزی مبنی بر وجود خدا نمی‌بیند.

سنجاب تصمیم می‌گیرد خدا را برای بی‌بی پیدا کند و در این راه با حیوانات مختلف صحبت می‌کند که هر کدام خدا را به شکلی تازه معرفی می‌کنند. در نهایت بی‌بی به او می‌گوید هر چند خداوند مستقیم دیده نشود ولی حضورش همه‌جا با ماست.

دانلود رایگان کتابهای کلر ژوبرت

کتاب‌های خانم کلر ژوبرت را ناشران متفاوتی منتشر کرده‌اند و هیچ کدام از این کتاب‌ها اجازه انتشار رایگان ندارند. در فراکتاب تعداد زیادی از این آثار به صورت الکترونیک منتشر شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را در نرم افزار فراکتاب با پرداخت مبلغ اندکی مطالعه نمایید.

نام ایرانی کلر ژوبرت

ایشان در این باره می‌گوید: اسم ایرانی «سمیه» را برای خود انتخاب کرده ام ولی کمتر از آن استفاده می کنم.

جوایز کلر ژوبرت

کتاب در جستجوی خدا دو جایزه ی جشنواره کتاب سلام و جشنواره کتاب های کمک آموزشی رشد را گرفت، و کتاب خداحافظ راکون پیر سه جایزه ی جشنواره ی کتاب سلام، پروین اعتصامی و کتاب سال شهید غنی پور.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر