دانلود کتاب صوتی زیتون سرخ

خاطرات خانم ناهید یوسفیان همسر شهید علی امینی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: رویا فلاحی

مجموعه کتاب : زیتون سرخ

کتاب الکترونیکی زیتون سرخ

حجم دانلود: 846.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب زیتون سرخ

کتاب زیتون سرخ خاطرات خانم ناهید یوسفیان همسر شهید علی امینی است که سید قاسم یاحسینی آن را تدوین کرده است. کتاب زیتون سرخ شامل نوزده فصل است که بخش های مختلف زندگی این بانوی بزرگوار را در بر می گیرد. به گفته سید قاسم یاحسینی برای انتخاب نام کتاب زیتون سرخ، زیتون نماد صلح، آرامش و دوستی است و سرخ سمبل جنگ، خون و عصیان است. در واقع در این عنوان پارادکس وجود دارد یعنی کسی که دلش می‌خواست در کنار شوهرش با عشقی عمیق در آرامش زندگی کند.

کتاب زیتون سرخ خاطرات ناهید یوسفیان است که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است. وی جانباز ۳۵ درصد است و فرزندش جانباز ۵۰ درصد و همسر شهید علی امینی است. ناهید یوسفیان فوق لیسانس فیزیک هسته‌ای است.

ناهید یوسفیان راوی کتاب زیتون سرخ متولد سال 1331 در شهر اراک است. دوران ابتدائی و راهنمایی و دبیرستانش را در شهر اراک سپری می کند و برای ادامه تحصیلات راهی دانشگاه جندی شاپور اهواز می شود. اینجاست که با علی امینی آشنا می شود و سیر زندگی اش تغییر می کند. بعد از گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه جندی شاپور بلافاصله تحصیلاتش را در رشته فیزیک هسته ای در دانشگاه تهران آغاز می کند. در سن 24 سالگی با شهید امینی ازدواج می کند. زندگی این دو داستان پرماجرایی را می سازد که بانو یوسفیان در این کتاب شرح داده است. 

گزیده کتاب زیتون سرخ

خدایی که من دارم، خدای بسیار مهربانی است. هرچه از او می خواهم می دهد. در طول زندگی پرفراز و نشیبم، خواسته ای نبوده که بخواهم و مرا نومید کند و یا بی جواب بگذارد. کریمی و کرامتش را بارهای بار دیده ام و آزموده ام. خدای بزرگی است! گاه ناسپاسی کرده ام و حتی نادیده اش انگاشته ام. اما آن بخشنده مهربان، در ناسپاسی و سپاس، جود و کرمش را از من دریغ نکرده است. برای آنکه نشان بدهم با چه کریم و رحیمی سر و کار داشته و دارم، باید داستان زندگی ام را بخوانید.

... خانه ما دو اتاق داشت و حیاط بسیار بزرگی که مادرم در آن مرغ و خروس نگاه می داشت. آن قدر مرغ و خروس داشتیم که شب ها شغال ها به خانه ما حمله می کردند و مرغ ها را با خود می بردند. مادر تصمیم گرفت برای گله مرغ و خروس هایش با آجرهای منازل سازمانی، جا و مکان امنی درست کند تا شغال ها نتوانند شب ها به مرغ ها دستبرد بزنند. حدود یک ماه، من و خواهرهایم همراه پدر و مادرم در تاریکی شب می رفتیم آجردزدی! هرکدام از ما به فراخور توان و زورش آجر برمی داشتیم و به خانه می آوردیم. دایی ام هم به خانه ما آمده بود و در این امر خیر به ما کمک می کرد! بالاخره نگهبانِ آجرها و وسایل ساختمانی از طریق همسایه ها فهمید که چه اتفاقی می افتد.

یک شب که دایی و مادرم رفته بودند آجردزدی، نگهبان با دایی ام درگیر و گلاویز شد. نگهبان با آجر، سر دایی ام را شکست. دایی با سر خونین به خانه برگشت. مادرم بلافاصله به سراغ نگهبان رفت و با لنگه کفش تا جایی که می توانست او را کتک زد. بعد هم تفی روی صورتش انداخت و گفت: «برو شکایت کن و بگو از یک زن کتک خوردم. »

معرفی نویسنده کتاب زیتون سرخ

سید قاسم یاحسینی در سال ١٣٤٤ در شیراز متولد شد. دوران کودکی اش را در شهرهای لار (از توابع استان فارس) و برازجان (از توابع استان بوشهر) سپری کرد. از سال ١٣٥٧ تا امروز ساکن بندر بوشهر می باشد. وی یکی از پرکارترین مورخان بوشهری به شمار می رود و از سال ١٣٧٠ تا کنون نزدیک به هفتاد جلد کتاب در زمینه های بوشهر شناسی، تنگستان شناسی، خاطره نویسی و تاریخ شفاهی جنگ تحمیلی و تاریخ روشنفکری در ایران منتشر کرده است.

یاحسینی از پیشتازان مطالعات در باب تنگستان شناسی در ایران می باشد و چند کتاب و ده ها مقاله در این باره منتشر کرده است. از این مورخ بوشهری رساله ها و کتاب های چندی به زبان های انگلیسی و فرانسه ترجمه گردیده است.


کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
187
کنگره :
‫DSR1629‭‬‭ /ی9آ3 1387
دیویی :
‫‬‭955/084092
کتابشناسی ملی :
1141947
شابک :
978-964-506-438-7
سال نشر :
1387
شابک دیجیتال :
978-600-03-1817-8
4 / 4.3
نظرات درباره کتاب زیتون سرخ
98912****0257

سلام این کتابرو ازسایت خریدم اما اینجا وارد کتابخانه نشده

1400-1-7 15:14:22

پاسخ
فراکتاب

سلام



نرم افزار را نصب بفرمایید و در نرم افزار در منوی پروفایل شماره همراهی که به آن کتاب را خریداری فرمودید وارد نماییدف نیاز به پرداخت مجدد ندارید



 



 

1400-1-8 08:11:27