خرید و دانلود کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی

کتاب دیجیتال حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی

حجم دانلود: 46.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی

کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی اثر مرضیه طالب توسط انتشارات مهر الزهرا س منتشر شده است.
هدف کلی این کتاب ارائه تمرینات عمومی، آسان، کاربردی و مفید جهت انجام در منزل، باشگاه و هر مکان دیگر، بدون استفاده از امکانات خاص و صرفاً استفاده از عضلات بدن می‌باشد.

کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی، شامل 5 بخش و ۴۲ فصل می‌باشد. در بخش اول که با عنوان ورزش و سلامتی است، تعاریف کلی از ساختار بدن و اصول رعایت وضعیت بدنی صحیح ذکر شده است.

در بخش دوم که در مورد ورزش و بهبود بیماری‌های عضلانی- اسکلتی است، تأکید می‌شود به هیچ عنوان در هنگام درد‌های شدید عضلانی- اسکلتی و در مرحله‌ی حاد بیماری تمرینات انجام نشود و صرفاً در دوره‌ی بهبودی نسبی یا جهت پیشگیری از ابتلا به آنان تمرینات انجام شود.

در بخش سوم که به ورزش و ناهنجاری‌های عضلانی- اسکلتی می‌پردازد، صرفاً تمرینات ارائه شده، جهت پیشگیری از پیشرفت ناهنجاری‌هاست.

در بخش چهارم که به بیماری‌های فیزیولوژیک و ورزش پرداخته و بخش پنجم که ورزش‌های متناسب با تندرستی را بیان می‌کند، به توصیه‌های ارائه شده در فصول توجه نمایید و با رعایت آن اصول تمرینات را انجام دهید.

در پایان مجدداً عنوان می‌گردد که تمرینات کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی، جهت بیماری‌ها و ناهنجاری‌های عنوان شده بسیار مفید است و مورد تأیید بسیاری از فیزیوتراپ‌ها،ارتوپد‌ها، پزشکان طب فیزیکی، کارشناسان حرکات اصلاحی و مربیان ورزش بوده و به مراجعین خود آن‌ها را توصیه می‌نمایند.

بخشی از متن کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی

ورزش درمانی از اصول پایه توان بخشی است. ورزش درمانی، از فعالیت های بدنی برای جلوگیری و درمان بیماری ها و توان بخشی بیماران استفاده می کند. بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از ورزش، درمان کرد و یا این که از پیشرفت آن ها جلوگیری کرد.

از جمله این بیماری ها، بیماری های اسکلتی -عضلانی هستند. باید خاطرنشان کرد که ورزش کردن درست و اصولی به جلوگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می کند. همچنین از دیگر مزایای ورزش درمانی این است که می توان در کنار کنترل بیماری ها، استفاده از داروهای شیمیایی را کم  و به افزایش کیفیت زندگی کمک کرد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
305
کنگره :
‏‫‬‮‭RC۹۲۵/۵‏‫‬‮‭/ط۲ح۴ ۱۳۹۸
دیویی :
‏‫‬‭۶۱۶/۷
کتابشناسی ملی :
۵۵۶۰۳۹۰
شابک :
978-622-6051-45-3‬
سال نشر :
1398
نظرات درباره کتاب حرکات اختصاصی و بهبود ضعف‌های عضلانی
98916****5447

کتاب بسیارعالی وجامع بود وتوضیحاتش بسیار رسا وشیوا...

پاسخ
98913****1883

درود بر نویسنده کتاب واقعا عالی بی نظیر هست

پاسخ
خرید کتاب