خرید کتاب مردم گله مندند

تحلیل ها، توصیه ها، نگرانی ها و نقدهای رهبر معظم انقلاب در دوران دولت اعتدال

کتاب چاپی مردم گله مندند

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب مردم گله‌مندند

 کتاب مردم گله‌مندند به تبیین تحلیل‌ها، توصیه‌ها، نگرانی‌ها و نقدهای رهبر معظم انقلاب در دوران دولت یازدهم می‌پردازد.

کتاب مردم گله‌مندند، که اثر دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی است، نگاهی به تحلیل‌ها، توصیه‌ها، نگرانی‌ها و نقدهای مقام معظم رهبری در دوران دولت یازدهم دارد. مردم گله مندند در شش فصل به موضوعات مختلفی مانند مولفه‌های گفتمان انقلابی و گفتمان انفعالی، تحلیل کلان و قرآنی رهبری از شرایط کنونی کشور، تحلیل‌ها، توصیه‌ها، نقدها و نگرانی‌ها در عرصه اقتصادی، عرصه‌ی سیاست داخلی و خارجی، فرهنگ، علم و محیط‌زیست می‌پردازد.

گزیده کتاب مردم گله‌مندند

یکی از پرتکرارترین واژه‌های رهبری در این چهار سال، «انقلابی بودن و انقلابی‌گری» بوده است. اساساً ایشان راه حل عبور از مشکلات را احیای این روحیه دانسته و «انقلابی ماندن و انقلابی بودن» را مسئله اصلی کشور می‌دانند. تعبیر «مسئله اصلی کشور» تعبیر پر معنا و دارای بار مفهومی ویژه‌ای است.

گویا امروز از این مؤلفه فاصله گرفته‌ایم و به سوی کم رنگ و یا به فراموشی سپردن آن حرکت می‌کنیم و در کلامی دیگر ایشان به همین نکته اشاره فرموده و سخن از «لزوم احیای روحیه انقلابی» به میان می‌آورند. ایشان می‌فرمایند: «راه عبور از همهٔ مشکلاتی که برای کشور محتمل است، چه در این دوره، چه در ده سال دیگر، چه در پنجاه سال دیگر، این است که کشور از درون مستحکم باشد. ببینید چه جوری استحکام حاصل می‌شود. استحکام داخلیِ نظام، اساس کار است؛ هم استحکام سیاسی، هم استحکام اقتصادی، هم استحکام فرهنگی، و هم بالاتر از همه استحکام روحی و روانی افراد، بخصوص نخبگان و بخصوص مسئولان ارشد کشور. این استحکام اگر وجود داشته باشد، هیچ خطری کشور را تهدید نمی‌کند. کشور در مقابل همهٔ خطرها آماده است. جوان‌های عزیز ما بایستی این رویِش مبارکِ روحیّهٔ انقلابی را ادامه بدهند.

بحث‌ها و جنجال‌ها و حاشیه سازی‌ها و پرداختن به چیزهای کوچک و جزئی و مانند اینها مسئلهٔ کشور نیست؛ مسئلهٔ کشور، روحیّهٔ انقلابی است؛ مسئلهٔ کشور، جهت گیری انقلابی است؛ و از لحاظ عملی و برنامه‌ریزی، مسئلهٔ کشور، اقتصاد است که بارها عرض کرده‌ایم، پیشرفت علمی است که بارها عرض کرده‌ایم و اتّحاد و انسجام آحاد ملّت است که این را هم بارها عرض کرده‌ایم. این‌ها مسائل اصلی کشور است.»

مشخصات کتاب
دیویی :
955/0844
کتابشناسی ملی :
4665037
شابک :
978-600-8200-77-2
سال نشر :
1396
صفحات کتاب :
357
کنگره :
DSR1692 ‭/س9‏‫‬‭م4
نظرات درباره کتاب مردم گله مندند
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.