خرید و دانلود کتاب اهالی اینجا

روزنوشت هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی در کربلا

کتاب دیجیتال اهالی اینجا

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب اهالی اینجا

کتاب اهالی اینجا؛ روزنوشت هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی ست در کربلای معلی که به قلم سرکار خانم زهرا آقازاده نژاد به رشته تحریر درآمده است. موکب حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام (اهالی قم المقدسه) از سال 93 و به دنبال تاکیدات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید مبنی بر برگزاری باشکوه این زیارت تاسیس گردید و بحمدالله توانست با همت خیرین بزرگوار و شیعیانی که دل در گرو حسین علیه السلام دارند، هر سال با توسعه ظرفیت خدمات رسانی خود بیشتر در خدمت زوار باشد.

 این موکب با استقرار در کربلای معلی، هر ساله به ده‌ها هزار نفر از زائران سیدالشهداء علیه السلام خدمات اجتماعی از قبیل اسکان، تغذیه، بهداشت و درمان، خیاطی، نانوایی، کفاشی، پیرایشگاه و ... ارائه نماید. همچنین خدمات فرهنگی از قبیل نماز جماعت، سخنرانی‌های مذهبی، پاسخ به شبهات، مشاوره‌های روانشناسی و دینی، مراسم سوگواری و برگزاری دسته عزاداری و ... همواره در سرلوحه‌ی برنامه‌های این موکب بوده و هست. نزدیک به نیمی از فضا و زیرساخت‌های موکب در اختیار خواهران زائر بوده و به همین منظور خواهران خادم به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به ایشان می‌باشند.

مدیران موکب در اربعین سال 98 جهت ثبت مستندات این بخش و همچنین ارزیابی فعالیت بانوان خادم، از سرکار خانم زهرا آقازاده نژاد درخواست نمود تا از ابتدا تا انتهای این سفر، به عنوان مستندنگار همراه کاروان خدام باشد و کتاب اهالی اینجا محصول تلاش های شبانه روزی این بانوی ارجمند است. اگر چه ثبت و ضبط تمامی اتفاقات توسط یک نفر امکان پذیر نیست، اما تلاش این نویسنده محترم ستودنی است. امید آن که صاحب اصلی کار، به لطف و کرم خودش این تلاش‌هایی را که در مقابل عظمت آن وجود نازنین بسیار ناچیز و محقر است در دفتر عاشقان و خادمانش ثبت فرماید و دست ما را همواره در دست با کفایت خود نگاه دارد تا این زحمات را با جیفه‌ی دنیا آلوده نکرده و تباه نسازیم.

شایان ذکر است که از کتاب اهالی اینجا در ایام اربعین سال 99 ـ سالی که به دلیل شیوع بیماری کرونا توفیق زیارت اربعین از شیعیان خارج از عراق، خصوصاً عشاق ایرانی امام حسین علیه السلام سلب شده بود ـ در دفتر موکب رونمایی گردید تا مرهم کوچکی باشد برای دل‌های بیقراری که در این سال‌ها به حضور در کربلا و خدمت به زائران حسین شهید عادت کرده بودند.

گزیده کتاب اهالی اینجا

دور هر اتوبوس، حلقهٔ باریکی از نور افتاده است. حلقهٔ نور اتوبوس اول را که رد می‌کنم، انگار برای چند ثانیه فرومی‌روم در سیاهی مطلق جاده و بیابان. اصلاً نمی‌دانم کجا هستیم. فقط می‌دانم چند ساعتی است که از ایلام عبور کرده‌ایم. چشم‌هایم را می‌بندم و تا اتوبوس بعدی می‌دوم. از سیاهی بیابان پناه می‌برم به تاریکی پشت پلک‌هایم. می‌خواهم به رویم نیاورم که بزرگ‌ترین ترس زندگی‌ام، تنهایی و تاریکی است.

وارد حلقهٔ نور اتوبوس دوم می‌شوم. نفسم را بیرون می‌دهم. اتوبوس روشن است و خالی. دیگر ترس از تاریکی ندارم؛ ولی ترس تنهایی هنوز هست. از آقای شکارچی، مسئول اتوبوس موکب، چند پتو می‌گیریم و پهن می‌کنیم کف اتوبوس. من و لیلا و خانم هدایی، انتهای اتوبوس هستیم و پنج نفر باقی هم وسط اتوبوس پتو پهن می‌کنند. جاگیر که می‌شویم، همه می‌خوابند. ساعت را نگاه می‌کنم: از دوونیم شب گذشته. این بار دوم است که در اتوبوس‌های مختلف جابه جا می‌شویم. یکی از آقایان کاروان همراهمان می‌شود که تنها نباشیم.

مشخصات کتاب
دیویی :
920/055‬‬
کتابشناسی ملی :
7396242
شابک :
978-622-285009-8‬‬
سال نشر :
1399
صفحات کتاب :
172
کنگره :
CT1888‬‬
نظرات درباره کتاب اهالی اینجا
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.