دانلود دعای جوشن کبیر رایگان

صوت همگام با متن سید مهدی میرداماد و pdf

امتیاز
5 / 4.9
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب دعای جوشن کبیر صوتی همگام با متن با گویندگی سید مهدی میرداماد، متن عربی به همراه ترجمه فارسی دعای جوشن کبیر است. علاوه بر آن امکان دانلود متن دعای جوشن کبیر pdf نیز در فراکتاب امکان پذیر است.

متن دعای جوشن کبیر pdf

در فراکتاب علاوه دعای جوشن کبیر صوتی همراه با متن، دعای جوشن کبیر pdf  هم برای دانلود رایگان در اختیار شماست و می‌توانید با استفاده از لینک ذیل آن را دانلود کنید.

درباره کتاب دعای جوشن کبیر

در روایتی از امام سجاد (ع) آمده است که: دعای جوشن کبیر از دعاهای معروف و با فضیلت است. این دعا از طرف خدا، توسط جبرئیل امین به پیامبر اسلام (ص) آموخته شد. علت نامگذاری این دعا به جوشن کبیر این است که حضرت محمد (ص) در یکی از جنگ ها، زره (جوشن) سنگینی را پوشیده بودند، این باعث ناراحتی و به درد آمدن بدن مبارک حضرت شده بود. پیامبر به درگاه خدا، دعا و استغاثه نمود، در این هنگام جبرئیل نازل شد و عرض کرد: خداوند سلام می رساند و می گوید: جوشن (زره) را درآور و این دعا (جوشن کبیر) را بخوان. 

متن دعای جوشن کبیر

یَا مَنْ تَوَاضَعَ کُلُّ شَیْ‏ءٍ لِعَظَمَتِهِ یَا مَنِ اسْتَسْلَمَ کُلُّ شَیْ‏ءٍ لِقُدْرَتِهِ یَا مَنْ ذَلَّ کُلُّ شَیْ‏ءٍ لِعِزَّتِهِ یَا مَنْ خَضَعَ کُلُّ شَیْ‏ءٍ لِهَیْبَتِهِ یَا مَنِ انْقَادَ کُلُّ شَیْ‏ءٍ مِنْ خَشْیَتِهِ یَا مَنْ تَشَقَّقَتِ الْجِبَالُ مِنْ مَخَافَتِهِ یَا مَنْ قَامَتِ السَّمَاوَاتُ بِأَمْرِهِ یَا مَنِ اسْتَقَرَّتِ الْأَرَضُونَ بِإِذْنِهِ یَا مَنْ یُسَبِّحُ الرَّعْدُ بِحَمْدِهِ یَا مَنْ لا یَعْتَدِی عَلَی أَهْلِ مَمْلَکَتِهِ... 
ای که هر چیزی در برابر عظمت وجودت فروتن هست ای که هر چیز در برابر قدرت تو تسلیم گردیده است. ای که هر چیزی در برابر عزت و شوکتت ناچیز گشته است. ای که هر چیز در برابر هیبتت خاضع گردیده. ای که هر چیزی در برابر قدرتت فرمانبردار و مطیع گردیده. ای که قدرت تو کوهها را از دل زمین بیرون کشیده است. ای که به امر تو آسمانها برپا گشته است و کرات به اذن تو در مدار خود مستقر گشته. ای که رعد به لطف و احسان تو غرِّش زند. ای که بر مخلوق خود هیچ ستمی نکند... 

دانلود دعای جوشن کبیر

در فراکتاب امکان دانلود دعای جوشن کبیر صوتی با صدای سید مهدی میرداماد و همگام با متن و ترجمه دعا و همچنین امکان دانلود pdf دعای جوشن کبیر وجود دارد.

دعای جوشن کبیر

خلاصه کتاب دعای جوشن کبیر 

این دعا شامل ۱۰۰ بند و هر بند حاوی ۱٠ اسم از اسم های خداوند است به استثنای بند ۵۵ که یازده اسم خداوند در آن آمده است. برخی از علما مانند علامه مجلسی، خواندن این دعا را در شب قدر، توصیه کرده اند. بسیاری از نام ها و تعابیر به کار رفته در این دعا، برگرفته از قرآن کریم است و کلمات به کار رفته در هر فراز، موزون و آهنگین است، به طوریکه خواننده از خواندن و شنیدن این دعا لذت می برد. در فضیلت این دعا روایات بسیاری وارد شده است از جمله روایتی که از حضرت رسول (ص) نقل شده است: هیچ بنده‏ای از امّت من نیست که این دعا را در ماه مبارک رمضان سه مرتبه یا یک مرتبه بخواند مگر آنکه به تحقیق، خدای تعالی بدن او را بر آتش حرام می‏کند و بر او بهشت واجب می‏شود.

فرازی دیگر از متن دعای جوشن کبیر

یَا دَلِیلَ الْمُتَحَیِّرِینَ یَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ یَا صَرِیخَ الْمُسْتَصْرِخِینَ یَا جَارَ الْمُسْتَجِیرِینَ یَا أَمَانَ الْخَائِفِینَ یَا عَوْنَ الْمُؤْمِنِینَ یَا رَاحِمَ الْمَسَاکِینِ یَا مَلْجَأَ الْعَاصِینَ یَا غَافِرَ الْمُذْنِبِینَ یَا مُجِیبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرِّینَ... 
ای راهنمای سرگردانان، ای فریادرس فریادخواهان، ای دادرس دادخواهان، ای پناه پناه جویان، ای امان بخش ترسناکان، ای کمک مؤمنان، ای رحم کننده مسکینان، ای پناه عاصیان، ای آمرزنده گناهکاران، ای اجابت کننده دعای درماندگان... 

دعای جوشن کبیر صوتی

کتاب جوشن کبیر صوتی همگام با متن در این صفحه در اختیار شماست. ترجمه صوتی جوشن کبیر نیز در فراکتاب عرضه شده است و شما می‌توانید آن را با سید روح الله باغبان بشنوید.

مشخصات دعای جوشن کبیر در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ارائه دهند: فراکتاب
گوینده: سید مهدی میرداماد
زبان: فارسی و عربی
تعداد صفحه: 36
قالب: صوت همگام با متن و دانلود pdf

 

صفحات کتاب :
36
سال نشر :
1390

کتاب های مشابه دعای جوشن کبیر