امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
30,000
نظر شما چیست؟
وقایعی که در اربعین اتفاق می‌افتد، هم موجب آبادانی آخرت است و هم موجب پیشرفت اسلام عزیز در دنیا و نزدیک شدن به تمدن نوین اسلامی؛ ولی نقش دنیوی آن وقتی به حداکثر می‌رسد که با ابزار هنر قدرت ماندگاری در ظرف تاریخ را بیابد. گنجینه‌های اربعین - یعنی وقایعی که قابلیت تمدن‌زایی، ایجاد سبک زندگی و به وجود آوردن فرهنگ اسلامی را دارند – اگر با ابزار هنر - به ویژه هنرهای مکتوب که شاید بتوان آن را مادر همه هنرها به حساب آورد، - استخراج و استصحال نگردد و در قالب محصولات و کالاهای هنری ارائه نشوند، در تاریخ دفن خواهند شد و قابلیت تمدن‌سازی آن از بین خواهد رفت.

بر این اساس اگر وقایعِ پیاده‌روی اربعین در حداکثر ممکن، مورد استحصال هنری قرار گیرند، آنگاه در حداکثر ممکن توانسته‌ایم، از ظرفیت عظیم پیاده‌روی اربعین، در ایجاد تراکم و انباشت تجربه‌های عملی و ریختن آن به ظرف تاریخی برای رسیدن به اشباع تمدنی، استفاده نموده و بدین ترتیب فرآیند تحقق تمدن نوین اسلامی را سرعت و شتاب بخشیم.

در این راستا مواسات در سال 94 و با درک نیاز لحظه و با حداقل امکانات، اقدام به تشکیل و اعزام یک تیم 20 نفرهِ فرهنگی، تبلیغی و هنری به مراسم حماسی و باشکوه پیاده‌روی اربعین نمود. سه جلد کتاب پیش رو (او یافت مرا)، (سید«من»حسینی) و (این است. آن نیست.) که در مجموعه واحدِ «روایتِ براده‌ها» تقدیم مخاطبان عزیز و دوست‌داران حضرت اباعبدالله علیه‌السلام می‌گردد، یکی از خروجی‌های این تیم تبلیغی، فرهنگی و هنری می‌باشد که به قلم نویسندگان توان‌مند مواسات به رشته تحریر در آمده است.
دفتر سوم مجموعه 3 جلدی روایت براده‌ها، مجموعه وقایع و داستان‌هایی است که در سال‌های اخیر پیرامون اربعین حسینی رخ داده است. این است، آن نیست. شامل 23 عنوان داستان به قلم نویسندگانی چون تقی شجاعی، رضا عیوضی، وحید نادری، یاسین کیخا، عابدین زارع، محمد امین ناظری و مهرنوش گرجی است.
صفحات کتاب :
136
کنگره :
PIR4249‫‭/‮الف‬94 1395
دیویی :
8‮فا‬3/6208
کتابشناسی ملی :
4400253‬
شابک :
978-600-8200-49-9
سال نشر :
1395

کتاب های مشابه روایت براده ها - این است آن نیست