× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

انسان در جستجوی معنا

نوع اثر : کتاب

ناشر : جامی

نویسنده :

مترجم : امیر لاهوتی

صفحات کتاب : 184

کنگره : D810‭‬ ‭/ی9‭ف4 1394‬

دیویی : 940/5318‬

کتابشناسی ملی : 3744182

شابک : ‏‫‭978-600-176-115-7‬‬

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

ویکتور امیل فرانکل (۱۹۹۷- ۱۹۰۵)، روانپزشک اتریشی و پدیدآورنده معنادرمانی (لوگوتراپی) است.

فرانکل اگزیستانسیالیست بود. او واژه «هستی نژندی» را در مورد اختلال عاطفی ابداع کرد و اختلال عاطفی را حاصل عدم توانایی فرد در یافتن معنا برای زندگی می دانست. به نظر فرانکل آزادی به معنای رهایی از سه چیز است: ۱ غریزه ها ۲ خوی ها و عادت ها ۳ محیط.

در زمینه «نظریه شخصیت» فرانکل معتقد است در آدمی انگیزه ای بنیادی وجود دارد و آن «اراده معطوف به معنا» است.

مکتب روان شناسی لوگوتراپی یا معنا درمانی که ویکتور فرانکل بنا نهاد امروز یکی از مکاتب مطرح روان شناسی در جهان است.

«انسان در جستجوی معنا» روایت تجربیات او در دوران فاجعه باری است که به عنوان یک یهودی در اردوگاه های کار اجباری آلمان نازی حضور داشت و در خلال آن، به اهمیت معنای زندگی برای انسان در سخت ترین شرایط می پردازد.

فرانکل در این کتاب تجربه و آزمون هایی را تبیین می کند که باعث ایجاد و توسعه روش درمانی «لوگوتراپی» شد. او مدت زیادی در اردوگاه کار اجباریِ نازیان، اسیر بود و همه چیز خود را از دست داد: پدر، مادر و همسرش یا در اردوگاه اسیران به کوره های آدم سوزی سپرده شدند یا از بیماری جان سپردند.

خواهرش تنها فرد خانواده بود که از اردوگاه های کار اجباری جان به سلامت برد اما با وجود اینکه وی همه چیز خود را از دست داده بود و همه ارزش هایش را فنا شده می دید، باز هم با وجود رنجِ گرسنگی، سرما، بی رحمی و خشونت و نیز هر لحظه در انتظار مرگ بودن، زندگی را شایسته و ارزشمند می دانست.

کتاب‌الکترونیکی

4,800 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 165

موضوعات

فهرست

بخش نخست: سرگذشتی در اردوگاه کار اجباری
بخش دوم: معنای اساسی لوگوتراپی
منابع و مأخذ

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات