آبان 1401

معرفی رمان های پرطرفدار ایران و جهان

معرفی رمان های پرطرفدار ایران و جهان

تاکنون به این موضوع اندیشیده‌اید که چرا رمان می‌خوانیم؟ چرا باید وقت خود را صرف خواندن داستان هموطنان و یا بیگانان کنیم؟ پاسخ این سوالات کاملا واضح است. به قول گفته ارسطو (فیلسوف و محقق یونان باستان)؛ «خواندن داستان نیاکان و همسایگان، موجب می‌شود تا یک عمر را هزاران بار زندگی کنیم.» مطالعه رمان نیز برای افزایش آگاهی از چالش‌های زندگی و آشنایی با شرایط مختلف افراد در اقصی نقاط جهان است.

 

معرفی رمان های پرطرفدار خارجی

به گفته ویکیپدیا، رمان‌نویسی در 2 قرن اخیر، تبدیل به برترین شکل و ژانر ادبی تبدیل شده است. از سویی این شاخه از ادبیات، توانسته به خوبی نیاز بسیاری از علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات، تامین کند. در حوزه رمان‌های خارجی، شاید بتوان آثار برجسته مختلفی را نام برد که در گذر زمان و با رویکردهای سیاسی، اجتماعی و یا عاشقانه خلق شده‌اند.
در بین رمان‌های خارجی، حتی آثاری را می‌یابید که بعنوان سرلوحه انقلاب‌ها و تغییرات قرن اخیر مورد مطالعه قرار می‌گیرند. رمان‌هایی که علاوه بر بازگو نمودن اهداف والای یک جامعه، نحوه سقوط و انحطاط جوامع مدعی حقوق بشر را نیز به رشته تحریر در می‌آورند. در ادامه قصد داریم بیشتر رمان‌هایی را به شما معرفی کنیم که در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و عاشقانه، چهره یک انسان کامل را ترسیم می‌کنند و به ما و شما مسیر زندگی را نشان می‌دهند.

 

خرید کتاب دوئل

روس‌ها و بطور کلی فرهنگ روسیه، همیشه برای مردم ایران جذاب و خواندنی بوده است. جدا از تمامی مبادلات سیاسی-فرهنگی ایران و روسیه از دیرباز (عثمانی در 2 قرن و شوروی در قرن اخیر)، آشنایی با رندگی روس‌ها، برای ایرانیان لذت‌بخش بوده است. در کتاب دوئل، آنتوان چخوف (نویسنده مشهور روس)، روابط انسانی و تعاملات اقشار پولدار و اشرافی با طبقه روشنفکر روسیه را به تصویر کشیده است. در اثر کشمکش بین شخصیت‌های اصلی و تضاد اعتقادی این دو طبقه (اشرافی و روشنفکر)، داستان بصورت شفاف، روحیات حقیقی روس‌ها را نمایان می‌کند.

داستان دوئل از آنجایی شروع می‌شود که لایوسکی (یکی از شخصیت های اصلی داستان)، نادیژوا را از شوهرش می‌دزدَد و به قفقاز می‌برد. این عشق ناپایدار ما بین لایوسکی و نادیژوا، تنها دو سال دوام می‌آورد و لایوسکی به فکر فرار از شهر می‌افتد. اطرافیان، اقوام و دوستان، رابطه این دو نفر را نامشروع و گناه کبیره می‌دانند. البته هر یک از اطرافیانشان، نظر متفاوتی نسبت به دیگری دارند.

خرید کتاب دوئل

  خرید کتاب دوئل  

 

خرید کتاب مرد کوچک کلاسیک

بسیاری از نویسندگان، رمان‌های خود را براساس تجارب و خاطرات شخصی خود نوشته‌اند. کتاب مرد کوچک کلاسیک نیز، یکی از همین آثار ارزنده است که الهام گرفته از زندگی نویسنده کتاب، آلفونس دِوُده می‌باشد. اگر از مطالعه رمان‌های اجتماعی، لذت می‌برید و دوست دارید چالش‌های مهاجرت در قرون اخیر را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم حتما کتاب مرد کوچک کلاسیک را مطالعه نمایید.

خرید کتاب مرد کوچک کلاسیک

  کتاب مرد کوچک کلاسیک  

در این داستان، خانواده دانیل (شخصیت اصلی داستان)، بدلیل مشکلات مالی، مجبور به مجهاجرت به فرانسه می‌شوند. دانیال مجبور است برای امرار معاش خود و خانواده‌اشريال دست به کارهای طاقت فرسا بزند. در این بین، دانیل بین دوراهی آرزوهای دیرینه خود و وظایف ناخواسته تحمیل شده از سوی خانواده خویش، قرار می‌گیرد.
اگر شما نیز تمایل دارید به فرانسه مهاجرت کنید و یا از خواندن فرهنگ مردم پاریس لذت می‌برید، توصیه می‌کنیم این کتاب را حتما تهیه کنید.

 

خرید کتاب دختری با گوشواره مروارید

این کتاب درباره دختری است که چهره او در تابلو نقاشی مشهور یوهانس ورمیر، به تصویر کشیده شده است. داستان این رمان که توسط تریسی شوالیه (نویسنده اثر) به رشته تحریر درآمده، سیر زندگی دخترکی روستایی را در هلند ترسیم می‌کند. این رمان از زبان دختری به نام گرت (چهره داخل تابلو نقاشی) بیان می‌شود و زندگی این دخترک در قرن هفدهم را به مخاطب نشان می‌دهد.

خرید کتاب دختری با گوشواره مروارید

ارتباط گرت (چهره داخل تابلو نقاشی) و یوهانس ورمیر (نقاش تابلو) به مرور صمیمانه شده و یوهانس پس از اعطای گوشواره‌های مرواریدی همسرش، از گرت می‌خواهد تا مدل نقاشی وی شود. رفتار این دو، شایعاتی را در شهر بر سر زبان‌ها می‌اندازد و این دو مجبور به تحمل فشارهایی از سوی خانواده و اطرافیان می‌شوند.
نویسنده در تلاش است تا با رعایت خط تاریخی داستان، تفاوت عشق و هوس را به تصویر کشیده و جایگاه کنش‌های اجتماعی را به مخاطب یادآور شود. اگر در اتخاذ برخی از تصمیمات دو دل هستید و یا بُعد اجتماعی یک رفتار برای شما مهم است، توصیه می‌کنیم از تجارب نویسنده در کتاب دختری با گوشواره مروارید استفاده کنید.

  دختری با گوشواره مروارید  

 

خرید کتاب بینوایان؛ عصاره داستانی

این رمان اثر ویکتور هوگو نویسنده فرانسوی است که شاهکار ادبی در دنیا است. بینوایان سیر داستانی بر اساس بررسی ماهیت قانون و اجرای حکم در دوران قرن 18 می‌باشد. این رمان در راستای بیان داستانش، گریزی بر تاریخ و حتی معماری نیز میزند. این کتاب برای جامعه شناسی نیز نظرات متعددی دارد.
شخصیت اصلی کتاب، ژال والژان است که به یک مهمان‌خانه می‌رود و به دلیل وجود نشانه زرد رنگ روی کارت ملی‌اش که بیانگیر دوره محکویمت اجباری بوده‌؛ موفق به کرایه اتاق نمی‌شود. او به اسقف دینی پناه می‌برد و در آنجا شمعدان نقره را می‌دزد ولی تا گرفتار پلیس می‌شود‌، کشیش طرفداری‌اش را می‌کند و منکر قضیه دزدی می‌شوند.

از سوی دیگر، شاهد عینی داستان، کوزت است که بدلیل شکل گیری ارتباطات عاطفی بین او و ژال والژان، در طی داستان، تجاربی عاشقانه را با هم تجربه می‌کنند. ژال والژان به مرور نسبت به کوزت، احساس تعهد نموده و عشق این دو عمیق‌تر می‌گردد. البته داستان به همینجا ختم نمی‌شود و این دو مراحل سختی را باید در کنار یکدیگر بگذرانند.
این کتاب را به افرادی توصیه می‌کنیم که بدنبال داستان‌های هیجان‌انگیز و جذاب هستد. داستان‌هایی که علاوه بر بازگو نمودن واقعیت، داستانی پرفراز و نشیب دارند.

خرید کتاب بینوایان؛ عصاره داستانی

  کتاب بینوایان؛ عصاره داستانی  

 

خرید کتاب قمار باز

شاید باورتان نشود، اما کتاب قمار باز، اتفاقات ناخوش‌آیند داستایفسکی است. در این کتاب شما می‌آموزید که زندگی برپایه شانس، تا چه میزان می‌تواند روح و روان شما را پایمال کند. قمار باز از آثار برجسته داستایفسکی بوده و در تاکنون به بیش از 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

خرید کتاب قمار باز

  کتاب قمار باز  

آلکسی ایوانوویچ راوی قصه، نجیب زاده و آموزگار است. او در خانه‌ی ژنرال به عنوان معلم نوه‌های او استخدام شده است. این کتاب روایتگر عشق جنون آمیز آلکسی با پولینا‌، دختر خوانده ژنرال است. در این نوشته، زندگی از نظر نویسنده یک بازی قمار است که انسان را مجبور به انتخاب نموده است. اینکه آیا این انتخابات درست است یا غلط در دست بشریت نیست.
البته منتقدین نظرات متفاوتی نسبت به این رویکرد فکری کتاب قمار باز دارند. اما آنچه که قطعی است، استقبال بی‌بدیل خوانندگان کتب رمان از این اثر ارزشمند است. شما هم اگر دوست دارید با این نوع از تفکر آشنا شوید و یا از مطالعه آن لذت می‌برید،ريال توصیه می‌کنیم کتاب قمار باز را تهیه نمایید.

 

معرفی رمان های پرطرفدار ایرانی

داستان‌گویی از دیرباز در ایران وجود داشته و در آثار مختلفی همچون شاهنامه، این نوع نگارش به وضوح دیده می‌شود. بدلیل ماندگاری نظم (شعر) در ذهن مخاطبین، بیشتر عرفا و نویسندگان ایران باستان، آثار خود را همچون شعر می‌سروده‌اند. در قرن اخیر نیز بدلیل افزایش تمایل خوانندگان ایرانی به آثار نثر، ادبیات فارسی، دستخوش تغییراتی شگرف شده است.

نویسندگان ایرانی، به خوبی توانسته‌اند با الگو برداری از آثار موفق خارجی موجود در ایران، نیاز نسل جدید را پیش‌بینی نموده و آثار خود را در راستای همین نیاز منتشر کنند. البته همچون آثار خارجی، رمان‌های ایرانی برای تمامی سلیقه‌ها وجود ندارند و محدود به ژانر و یا داستانی خاص نمی‌شوند.
در ادامه بیشتر به رمان‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نوشته شده در ایران که مورد استقبال قرار گرفته است، اشاره کرده‌ایم.

 

خرید کتاب دوران کوران

تمامی ما به هنگام شیوع بیماری کرونا، چالش‌های مختلفی را در زندگی ششخصی و کاری خود، تجربه نمودیم. کتاب دوران کوران، داستان یک پزشک با نام نرگس را روایت می‌کند. نرگس با شروع شیوع کرونا، تحت فشار کاری شدید قرار می‌گیرد و با چالش‌های مختلف دیگری در زندگی شخصی‌اش مواجه می‌شود.

خرید کتاب دوران کوران

  خرید کتاب دوران کوران  

این کتاب داستان تقابل عشق و وظیفه‌شناسی را در شرایطی کاملا بحرانی، عنوان می‌کند. سید حسام الدین رایگان (نویسنده اثر) سابق بر این نیز رمان‌های اجتماعی متنوعی را نوشته است. برخی البته این اثر را تا حدودی حماسی می‌دانند و بر این باورند که داستان‌های حماسی، محدود به آثار باستانی ایران نمی‌شوند.
هدف اصلی این کتاب بازتاب تلاش و سختی‌های کادر درمان و مراکز درمانی است. خواندن این کتاب به علاقه‌مندان در زمینه‌های اجتماعی، عاشقانه و درمانی توصیه می‌شود.

 

خرید و دانلود کتاب کارخانه اسلحه سازی داوود داله

کتاب کارخانه اسلحه سازی داوود داله اثر محمد رضا شرفی خبوشان است. این رمان درباره‌ی شخصیت نوجوانی به اسم داوود داله است که این فرد تعداد زیادی داله‌ (تیرکمان دو شاخه سنگی) دارد و کارش جمع آوری تیرکمان‌های سنگی است. این کتاب برای زمان جنگ تحمیلی بوده و داستان شیطنت‌های کودکان در زمان جنگ را به تصویر می‌کشد.
نویسنده در این رمان، گریزی کوتاه به حادثه تروریستی پرواز شماره 655 ایران ایر که در روز 12 تیر 1367 اتفاق افتاد، نیز زده است. اگر از مطالعه زندگی ایرانیان در خلال دوران جنگ تحمیلی و جانفشانی‌های رزمندگان لذت می‌برید، توصیه می‌کنیم حتما این کتاب را تهیه کنید.

خرید و دانلود کتاب کارخانه اسلحه سازی داوود داله

  کارخانه اسلحه سازی داوود داله  

 

خرید کتاب صنم

صنم اثر ملیحه ذوالفقاریان است. این کتاب درباره‌ی پیوستن و جدایی چند جوان به گروهک مجاهدین بوده که به سرنوشت نامعلومی دچار می‌شوند. صنم شخصیت اول داستان است که توسط ناصر، از پادگان فراری داده شده و پناهنده آلمان می‌شود. کتاب صنم با الهام از تاریخ و انقلاب اسلامی و اندیشه گروهک مجاهدین یا همان گروهک منافقین نوشته شده است.

خرید کتاب صنم

  خرید کتاب صنم  

اگر دوست دارید با تاریخ گروهک مجاهدین و همچنین نوع رفتارهای آنان با هم‌رزمانشان آشنا شوید، توصیه می‌کنیم در اولین فرصت، کتاب صنم را مطالعه نمایید.

 

خرید کتاب چشم هایش

چشم‌هایش اثر مرحوم بزرگ علوی و جزو بزرگترین آثار ادبی معاصر ایران است. این کتاب دارای داستانی عاشقانه با کمی چاشنی سیاسی است. در این رمان، شما داستان زنی اشراف زاده در دوران سلطنت رضا شاه را می‌خوانید که عاشق نقاش معروفی با نام ماکان می‌شود. اما ماکان رهبر تشکیلات زیرزمینی ضد حکومت شاه است.
در ادامه این داستان، اتفاقات متحیرکننده‌ای برای این رابطه می‌افتد. کتاب چشم‌هایش، در دسته رمان‌های جذاب ادبی معاصر جایی می‌گیرد و برخلاف نظر نسل جدید، می‌توانید داستانی سرگرم کننده برای این نسل باشد. اگر بدنبال ژانر رازآلود و داستانی هستید، توصیه می‌کنیم حتما کتاب چشم هایش از بزرگ علوی را مطالعه نمایید.

خرید کتاب چشمهایش

  خرید کتاب چشم هایش  

 

خرید کتاب سجاده و صلیب

کتاب سجاده و صلیب، اثر هما پوراصفهانی است. این کتاب درباره‌ی دختری بنام ویولت است که از فرانسه به ایران برگشته و قصد دارد این تغییر فرهنگی را بهتر درک کند. او اصالتا ایرانی است، اما مسیحی بوده و همین موضوع منجر به سوگیری‌های اجتماعی نسبت به او می‌شود. او دوستانی در دانشگاه دارد بنام آراد و ارگل که از خانواده مذهبی هستند.

البته در نهایت ارگل به دوست صمیمی ویولت تبدیل می‌شود ولی آراد تفاوت‌هایی با ویولت دارد. اختلافات عقیده در این دوستی منجر به کشمکش‌های جذابی شده و خواننده اهمیت تقابل فرهنگ‌ها بیشتر متوجه می‌شود. در این رمان بیشتر به معنای دوستی پرداخته شده و نویسنده به بررسی تفکرات و میزان هم‌راستا بودن دو تفکر پرداخته است. در صورتی که سوالات دینی شما پاسخ داده نشده و یا به ریشه‌یابی در اعتقادات و تاثیر هر کدام بر دیگیری، علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتما این اثر را مطالعه نمایید.

خرید کتاب سجاده و صلیب

  خرید کتاب سجاده و صلیب  

 

نگاهی به رمان‌ های پرطرفدار عاشقانه

حس عشق از احساسات مشترک بین افراد یک جامعه است. حال آن‌که عشق دارای جنبه‌های متفاوتی همچون عشق به خانواده‌، تحصیل‌، شغل‌، عشق به دوستان‌ و عشق بین دختر و پسر و حتی عشق به خدا و… است.

در این مسیر، شما می‌توانید انواع رمان‌های عاشقانه ایرانی و خارجی برجسته را مشاهده نموده و پس از مطالعه بخش توضیحات هر کتاب، نسبت به خرید، دانلود و یا تهیه رایگان(مطالعه برخی از آثار، کاملا رایگان است!) اقدام نمایید. شما از طریق لینک ذیل، می‌توانید هم اکنون لیست رمان‌های عاشقانه در فراکتاب را ببینید:

 

  خرید انواع رمان های عاشقانه  

شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر
مدیر

... بیوگرافی کامل