خرید و دانلود کتاب گل سنگ

کتاب الکترونیکی گل سنگ

حجم دانلود: 1.0 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

گل سنگ رمانی با مضمون انقلاب از سید هاشم حسینی است. داستان در مورد جوانی ساده دل شهرستانی به نام نبی است که در بازار تهران به عنوان باربر مشغول کار است. نبی پالانی به دوش انداخته و بار جابه جا می‌کند. اما در واقع او درون پالان محفظه ای تعبیه کرده و اعلامیه های انقلابی را در بازار پخش می کند و در اختیار افراد معتمد قرار می دهد. او با یک گروه مخفی انقلابی همکاری می کند و حتی مجبور می شود دو کلت را جا به جا کند. دوستی ساده و شیرین عقل به نام نظرعلی دارد که امیدوار است در تهران به پول و ثروتی دست یابد. نظرعلی از راز نبی مطلع نیست. همچنین نبی با یک خانوادۀ زاغه نشین آشناست و به آنها یاری می رساند.
ساواک به طریقی از راز یک باربر انقلابی با خبر می شود. برای شناسایی او یک ساواکی مجرب با نام جعلی برات وارد بازار می شود. پالانی به دوش می اندازد و مانند دیگر حمال ها بار جا به جا می کند. به زودی با نبی و نظرعلی آشنا می شود و در سرایی که آنها کار می کنند مشغول کار می شود. برات که سرطان معده او را رنج می دهد، از طریق نظرعلی کم کم به نبی مشکوک می شود. نظرعلی را به سوی خود جلب می کند و با ولخرجی و وعده و وعید اطلاعاتی به دست می آورد. نظرعلی شیفتۀ زندگی شهری است و به خوانندگی و سینما علاقه دارد. برات او را به سینما و کاباره می برد و نظرعلی بی این که بخواهد و بداند به نبی خیانت می کند.
برات نبی را دستگیر می کند، ولی تحویل ساواک نمی دهد. قصد دارد روسای او را به چنگ آورد و از طرفی او را خوار و خفیف کند. او را به کاباره می برد و با خواننده زنی آشنا می کند و ... .

گل سنگ در دومین جایزه داستان انقلاب به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
138
کنگره :
‫PIR8022‭‬ ‭/س9756‫‭گ8 1389
دیویی :
‫‭‭8‮فا‬3/62‬
کتابشناسی ملی :
2208511
شابک :
978-600-175-001-4
سال نشر :
1389
شابک دیجیتال :
978-600-03-2050-8
2 / 3.5
نظرات درباره کتاب گل سنگ
98933****3072

روایتی روان و نفس گیر از واقعیتهای تلخ و شیرین انقلاب ؛کتاب ضمن آشنا کردن خواننده با شمه ای از فضای هوس آلودی که رژیم منحوس پهلوی برای غفلت جوانان فراهم کرده بود با ظرافتی دلنشین قدرت اسلام رو نشون میده اون هم در وجود جوانی خوش قلب که بزرگترین مبارزه رو با نفس خودش می کنه و در نهایت هم به اجرش میرسه‌

1397-3-21 08:13:15

پاسخ
آرش پورغلامی

توصیه نمیکنم که بخوانید چون در بعضی جاهای داستان تقوای قلم رعایت نشده است

1396-9-5 12:18:13

پاسخ