امتیاز کتاب:
5 / 0.0
از 0 رای
الکترونیکی:
0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه از طریق اپلیکیشن فراکتاب
ت 25,900
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب بزرگ کردن نوجوان

کتاب بزرگ کردن نوجوان نوشتۀ کیت کلی، در مورد ریشه ها، اهمیت خانواده، خانه و بزرگ کردن کودکانی است که نسبت به خود احساس مثبت و خوبی دارند و به آن ها کمک می کند تا خوب پرورش یابند و به مردان و زنانی خوب و قوی تبدیل شوند.

کیت کلی (Kate Kelly)، نویسنده ی کتاب بزرگ کردن نوجوان و مادر سه فرزند، تحقیقات کاملی در مورد نوجوانان انجام داده است و توصیه هایی صمیمانه و سودمند ارائه می دهد که سرشار از اطلاعات مهم است. توصیه های او مستقیم به هدف اشاره می کند، نوجوان شما خواه کمال گرا باشد، خواه کسی که موفقیت کمتری دارد یا کسی که می خواهد گواهی نامه ی رانندگی بگیرد یا به دنبال بورس تحصیلی دانشگاه است، پسرتان خواه یک رابطه ی شخصی به هم خورده را اصلاح می کند یا در مرحله ای است که تمایل جدیدی به رابطه ی جنسی دارد؛ کیت به همه ی نکته ها در کتاب بزرگ کردن نوجوان (The complete idiot's guide to parenting a teenager) اشاره می کند، از ناتوانی های یادگیری تا کنترل کردن حساب بانکی.

خانم کیت باهوش، جالب و حساس است. آیا می خواهید با نوجوان خود منطقی گفتگو کنید؟ با آنان در اتومبیل صحبت کنید. کیت می گوید در این حالت پسر یا دخترتان تماس چشمی با شما ندارند و راحت تر صحبت می کنند. آیا می خواهید نوجوان شما اهل مطالعه باشد؟

از سال های پرهیاهو و خلق و خوی متغیر لذت ببرید. ممکن است نوجوان خطوط تلفن را مشغول کند، لباس و کتاب هایش را پشت سر خود بر جای گذارد، اما همه ی آن ها خیلی زود از لانه پرواز خواهند کرد. شما دلتنگ خواهید شد و زمانی که نوجوانان را ببینید از آمدنشان به خانه استقبال خواهید کرد. نکته ی مهم این است که می خواهید بدانید هر آن چه می توانستید انجام دادید تا ارتباط دوستی خود را با آن ها در آینده تضمین کنید و افرادی مستقل پرورش دهید. کار بزرگی است و نتیجه ی آن به مراتب بزرگ تر است.

بخشی از کتاب بزرگ کردن نوجوان در مورد «بال ها» است؛ به نوجوان شما نشان می دهد چگونه کاری را انجام دهد و سپس براساس ویژگی ها و شایستگی های خود موفق شود یا شکست بخورد. اگر نوجوان بکوشد بال های خود را باز کند در حالی که هنوز زیر بال و پر شماست، این کار ساده تر خواهد بود. ریشه ی نوجوان را تغذیه کنید (او برای رفتن و رها شدن خیلی کوچک است) و به او فضای کافی بدهید تا خودش پرهایش را امتحان کند. این کار، مشکل است، اما انجام دادن آن برای هر کسی لازم است. شما نیاز خواهید داشت که گاهی نفسی عمیق بکشید، پس خوشحال باشید و لذت ببرید.

گزیده کتاب بزرگ کردن نوجوان

یکی از مشکلات درک نوجوانان، واژۀ «نوجوان» است که شمار بسیاری از افراد را شامل می شود، نوجوان هر کسی می تواند باشد از یک فرد خجالتی که تازه وارد مدرسه ی راهنمایی می شود تا دانش آموز مستقل سال آخر دبیرستان که در مرحله ی ورود به دانشگاه است. خط مشی های کلی که به شما کمک خواهد کرد تا نیروی پویای برقراری ارتباط با نوجوان را بهتر درک کنید، عبارتند از:

نوجوانان کوچک (گروه سنی سیزده تا چهارده سال) به تلاش خود برای ایجاد هویت مستقل ادامه می دهند و این کار را با روش های ملموس تری نسبت به قبل انجام می دهند. ممکن است نوعی سرکشی در خانه از ویژگی های اخلاقی آن ها باشد (شاید خارج از خانه به راستی خشن و رک گو باشند. ) شاید عقاید و افکار شما را کوچک انگارند و دست کم بگیرند، اما آن ها را فرا می گیرند. این که نمی خواهند در مکان عمومی با شما دیده شوند، بخشی از مرحله ی اولیه ی متمایز کردن این مسئله است که آن ها چه کسانی هستند.

نوجوانان میانی (گروه سنی بین چهارده تا شانزده سال) کارهای خطرناکی انجام می دهند. آن ها اغلب براساس آن چه در این لحظه اتفاق افتاده است، تصمیم می گیرند. بدون توجه به این که تصمیم یاد شده چگونه می تواند بر آن ها، خانواده یا دنیای پیرامون شان اثر گذارد (این شیوه ی تفکر در حالی که رشد می کنند تغییر پیدا می کند). آن ها با مصرف الکل، مواد مخدر و رابطه ی جنسی شروع خواهند کرد و این موضوع بسیار مهم تر از آن است که همواره ارزش های خود را در این موارد به آن ها یادآوری کنید.

صفحات کتاب :
344
کنگره :
HQ799/15‏‫‬‭‬‭/ک85ب4 1394
دیویی :
649/125
کتابشناسی ملی :
1246760
شابک :
‏‫‬‭978-964-412-853-0
سال نشر :
1394

کتاب های مشابه بزرگ کردن نوجوان

با موفقیت اضافه شد
0