نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب عالمی که انسان نام گرفت

کتاب عالمی که انسان نام گرفت به قلم سید رسول کاظمیان نژاد، محمد موحدی پور و سید ایمان منبتی(نویسندگان کتاب) نوشته شده است که به ارائه موضوعاتی پیرامون جنبه های مختلف جسمی، ذهنی و فکری و روحی انسان نگاشته شده است.

 

درباره کتاب عالمی که انسان نام گرفت

در بخش نخست کتاب عالمی که انسان نام گرفت (جسم شناسی) به ابعاد جسمی انسان و عوامل و عناصر و مواد مؤثر در سلامتی و خواص برخی از غذاها و خوراکی ها

در بخش دوم به موضوع ذهن شناسی و فواید علم و فعالیت های ذهن انسان و قوای مدرکه پرداخته شده است.

در بخش پایانی کتاب عالمی که انسان نام گرفت نیز به موضوع روح و معنا و تجلیات آن در انسان، به عنوان مهم ترین محور وجودی شخصیت آدمی مورد بحث قرار گرفته است.

نگارنده در این بخش تأکید می کند که قوای مدرکه زیر نظر روح متعالی انسان پرورش می یابند و بشر را به سوی سعادت رهنمون می شوند. مهمترین و ضروری ترین علم آن است که برای حیات، نشاط و توانایی انسان، اساسی ترین مطالب را دارا باشد.
مباحثی که برای تمام انسان ها در سنین مختلف، با هر موقعیت شغلی و در زمان ها و مکان های گوناگون، کاربردی و با اهمیت باشد. مباحثی که بین همه گروه ها با تفکرات گوناگون به نوعی نقطه اشتراکی است که حاکی از برتر بودن آن در بین دیگر علوم است.
علومی که در رابطه با پیچیده ترین موجود خلقت یعنی انسان بحث می کند. از آنجا که حفظ امانت واجب است و سرمایه های گسترده ی وجود انسان مهمترین امانت از جانب خداوند عالم است، لذا یادگیری چگونه حفظ کردن سرمایه ها نیز بر هر شخص واجب است.
از طرفی با توجه به فعالیت های ضد علمی و ضد فرهنگی مخرب دشمنان علیه بشریت که امروزه به اوج خود رسیده است، آگاهی هر چند اجمالی در مورد وجود گسترده ی انسان لازم و ضروری به نظر می رسد تا سر منشأ حرکتی رو به رشد در جهت رسیدن به کمالات فراموش شده ی انسانی باشد. از طرفی دیگر در سیر تربیت انسان دانستن این علوم بسیار با اهمیت است به طوری که عدم آگاهی به اینگونه مطالب، موجب کند گردیدن و البته کم تأثیر شدن فعالیت های تربیتی (در سطح فردی و اجتماعی) خواهد شد.

 

دانلود کتاب عالمی که انسان نام گرفت

 

دانلود کتاب عالمی که انسان نام گرفت

برای تهیه و دانلود نسخه الکترونیک کتاب عالمی که انسان نام گرفت می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فراکتاب اقدام کنید.

صفحات کتاب :
653
کنگره :
‫‬‭‬‭BP216/5‭‫‬‭‬‭/ع17 1388
دیویی :
‫‬‭‬‭297/42
کتابشناسی ملی :
1982359
شابک :
978-600-116-116-2
سال نشر :
1388

کتاب های مشابه عالمی که انسان نام گرفت

با موفقیت اضافه شد
0