دانلود کتاب صوتی عقربه ها خوابشان می آید

کتاب الکترونیکی عقربه ها خوابشان می آید

حجم دانلود: 504.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب عقربه ها خوابشان می آید

کتاب عقربه ها خوابشان می آید در مورد نوجوانی است که دوست نزدیکش را که با هم فعالیت هایی ذر سال های انقلاب داشته اند، گم کرده. او تمام مدت دنبال دوستش می گردد. این رمان برگزیده ی سومین جشنواره داستان انقلاب است. اسماعیل. این تنها یک اسم نیست؛ همه رویاها و خواب و خیال قهرمان داستانی است به اسم «عقربه ها خوابشان می آید». 

شخصیت اصلی داستان، نوجوانی است که دوستش اسماعیل در تظاهرات هفده شهریور 57 در میدان ژاله شهید شده است. اما ناگهان در سفری که قهرمان داستان همراه با خانواده اش به مشهد دارند، لحظه ای اسماعیل رخ می نماید و بعد ناپدید می ‏شود. حالا دیگر تمام رویاها و دغدغه های قهرمان داستان، می شود یافتن دوباره اسماعیل. در تمام ایام سفر و لحظه های زیارت، قهرمان داستان از خود می پرسد که اسماعیل کجاست. گاه هم پناه می برد به خاطرات گذشته و روزهای خوش مبارزه و تظاهرات را در کنار اسماعیل به خاطر می آورد. اما واقعیت به ظاهر چیز دیگری است؛ نه اثری از اسماعیل هست و نه در این سفر و زیارت، روزگار خوشی انتظار شخصیت اصلی داستان را می کشد.

برادرش حامد در بیمارستان بستری می شود، خواهرش مرضیه ناخوش احوال می شود و در این میان بدخلقی ها و عصبیت های همیشگی پدر که با مریضی بچه ها و بی پولی بیشتر هم شده است، فضا را عبوس تر و تلخ تر می کند. اما انگار اصلا اسماعیلِ شهید آمده بوده تا با نشان دادن این تصویر رویایی از خودش، به قهرمان داستان یادآوری کند که مبارزه و استقامت تا همیشه ادامه دارد. انگار عیوضی با این تمهید می خواسته نشان دهد که شهیدان نمی میرند وراهی که گشوده اند، تا ابد پیمودنی است.

کتاب مهاجر سرزمین آفتاب - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی مهاجر سرزمین آفتاب

نویسنده : حمید حسام

کتاب مهاجر سرزمین آفتاب، روایتگر خاطرات "کونیکو یامامورا" (سبا بایی)، یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران است. کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» با 248 صفحه، خاطرات این بانوی مشرق زمینی را در ده بخش روایت می‌کند.
قسمت آخر کتاب هم شامل عکس‌ها و اسنادی است که معمولا جزو بخش‌های جذاب اینگونه کتاب‌هاست و ناگفته‌های زیادی در دل دارد.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
کنگره :
PIR8151‭ /ی888‭‬‏‫‬‭ع7 1390
دیویی :
8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
2588344
شابک :
978-600-175-278-0
سال نشر :
1390
شابک دیجیتال :
978-600-03-1874-1
صفحات کتاب :
90
نظرات درباره کتاب عقربه ها خوابشان می آید
98937****1735

داستان خوبی بود به خصوص استفاده از تشبیه ها و پرداختن به جزئیات.
کوتاه و خوب بود.

1396-1-17 23:14:08

پاسخ