امتیاز
5 / 4.8
دریافت الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب تفسیر سوره یس، نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی می باشد و مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن، مسئولیت چاپ و نشر این کتاب را بر عهده گرفته است. این انتشارات، تفسیر سوره های قرآن را در قطعات کوچک به چاپ رسانده تا دسترسی به آن برای علاقه مندان، آسان باشد.

در ادامه مطلب میخوانیم:

 درباره کتاب تفسیر سوره یس قرائتی

نویسنده کتاب تفسیر سوره یس در ابتدا به بیان سیمای این سوره و محور اصلی آن که بر پایه عقاید است می پردازد، سپس به تفسیر و توضیح تک تک آیات این سوره پرداخته و نکات مهم و محوری هر آیه را بیان می کند. در روایات از سوره یس به عنوان قلب قرآن یاد می کنند و هدیه کردن ثواب قرائت آن به مردگان، سفارش شده است. برخی از آیات این سوره، به وجود عظمت پروردگار در هستی به عنوان نشانه‏ های توحید اشاره کرده و آیات دیگر، مسائل مربوط به معاد و ویژگی‏ های بهشت و دوزخ را مطرح می کند.

گزیده ای از متن کتاب تفسیر سوره یس

در جستجوی راه مستقیم‏
 راه مستقیم چه راهی است؟ ممکن است هر کس با هر سلیقه، یا پیروی از نیاکان، طاغوت‏ها یا وسوسه‏های شیطان؛ راه خود را درست بداند. ولی حقیقت کدام است؟ راه درست همان دین درست است که باید آن را بشناسیم. همان گونه که صاحب‏خانه بهتر از دیگران آدرس خانه را می‏دهد، آفریدگار بهتر از دیگران راه مستقیم را نشان می‏دهد. دیگران ما را برای خودشان می‏خواهند، ولی خداوند ما را برای خودمان می‏خواهد. دیگران خطا، سهو، محدودیت و هوس دارند و ممکن است راهی را که نشان می‏دهند اشتباه باشد، ولی در خداوند خطا، سهو و هوس نیست. راه مستقیم را هم باید شناخت، هم باید پیمود، هم باید از آن خارج نشد و هم باید دیگران را به آن راه فراخواند. انتخاب راه مستقیم هم در فکر است و هم در عمل و گفتار... 

خلاصه کتاب تفسیر سوره یس 

در فضیلت این سوره از پیامبر اکرم (ص) نقل شده: هر کس، سوره یس را قرائت نماید مثل آن است که ده بار قرآن را ختم نماید. 
موضوعات کلی این سوره، عبارتند از: 
- رسالت پیامبر (ص) و قرآن مجید و هدف نزول این کتاب آسمانی
- رسالت نفر از پیامبران الهی و چگونگی دعوت آنها به سوی توحید و مبارزه با شرک
- نکات تکان دهنده برای بیداری و هوشیاری غافلان
- بیان سرانجام مجرمین و متقین
- مباحث توحید و معاد و دلایل چگونگی حشر و سؤال و جواب روز قیامت...  

برشی دیگر از متن کتاب 

آیات ۱۸ تا ۲۱
قَالُواْ إِنَّا تَطَیَّرْنَا بِکُمْ لَئِن لَّمْ تَنتَهُواْ لَنَرْجُمَنَّکُمْ وَلَیَمَسَّنَّکُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِیمٌ‏ (کفّار به انبیا) گفتند: ما (حضور) شما را به فال بد گرفته‏ایم (وجود شما شوم است و مایه‏ی بدبختی ما) و اگر از حرفتان دست بر ندارید قطعاً شما را طرد و سنگسار خواهیم کرد و از طرف ما عذاب دردناکی به شما خواهد رسید. 
قَالُواْ طَآئِرُکُم مَّعَکُمْ أَئِن ذُکِّرْتُم بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ‏ (انبیا در پاسخ) گفتند: (اگر شومی و نکبتی وجود دارد) شومی شما از (عملکرد) خود شماست، آیا اگر پند داده شدید (باید فال بد بزنید)؟ بلکه شما قومی اسرافکارید. نکته‏ها: فال بد یکی از خرافاتی است که در قدیم بوده و امروزه نیز در شرق و غرب هست و هر منطقه و قومی به چیزی فال بد می‏زنند. اسلام آن را شرک دانسته و با جمله «الطیرة شرک» بر آن خط بطلان کشیده و جایگزین آن را توکل بر خدا دانسته است.«کفّارة الطیرة التوکل» 

دانلود پی دی اف تفسیر سوره یاسین قرائتی 

پی دی اف سوره یس در فروشگاه اینترنتی فراکتاب موجود می باشد. علاقه مندان به مطالعه این کتاب می توانند با مراجعه به فروشگاه کتاب، pdf  تفسیر سوره یس قرائتی را در نرم افزار دریافت و مطالعه کنند.

تفسیر سوره یس مشخصات کتاب تفسیر سوره یس را در جدول زیر مشاهده می کنید:

مشخصات
ناشر: درس هایی از قرآن
نویسنده: محسن‌ قرائتی
زبان: فارسی
تعداد صفحه: ۱۱۷
موضوع: تفسیر قرآن
قالب: الکترونیک رایگان

صفحات کتاب :
117
کنگره :
‫‭BP102/682‫‭/ ق4ت7 1388
دیویی :
‫‭297/18
کتابشناسی ملی :
1307450
شابک :
978-964-5652-50-8
سال نشر :
1388

کتاب های مشابه تفسیر سوره یس