دانلود رایگان کتاب زن و بازیابی هویت حقیقی

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب

کتاب دیجیتال زن و بازیابی هویت حقیقی

حجم دانلود: 2.5 مگا بایت

کتاب چاپی زن و بازیابی هویت حقیقی

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز

کتاب چاپی زن و بازیابی هویت حقیقی

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب

تجربیِات بشری بخصوص تجربه ی زنان در جاهلیّت قدیم و در جاهلیّت عصر جدید، پر از تعارضات و تناقضات رفتاری است و به دلیل چند وجهی بودنِ موضوع و تعدّد آثار و پیامدهای آن، زنان در مقام تشخیص درستی و داوری متعارضات، دچار حیرت، سردرگمی و بلاتکلیفی شده اند.
جهان امروز برای همه ی امور زندگی، تعریف و تبیینی دارد امّا تعریف و تصویر صحیحی از هویّت و چیستی و جایگاه انسانی بنام زن - به عنوان سنگ بنای جامعه و حیات - نداشته و بدون شناخت شخصیت، حقوق، وظایف و اختیارات وی، جهان را به چالش کشیده و هل مِن مبارز می طلبد. خود به بیراهه رفته و دیگران را نیز به بیراهه می کشاند.
جهان امروز در مقوله ی زن و با هدف به بند کشیدن روحش، تنها به رهاسازی جسم او می اندیشد و قوانین موضوعه ی جهان امروز نیز، صرفاً پیرامون مسائل مادّی و سهل الوصول نمودن طریق طلاق و تشویق به نحوه های زندگی خاص و تن ندادن به مسئولیتهای خانوادگی است.
زن و پیوندهای روحی - اخلاقیش، هرگز مورد طلب و تلاش جهان امروز نیست. این در حالی است که خدای اسلام، زن را بزرگ می بیند و برای پیوندهای روحی و عاطفی اش، تعریف و تصویری روشن دارد.
محتوای این کتاب اگرچه در اقتضائات و شرایط و زمانهای مختلف افاضه و ایراد گشته امّا از یک هماهنگی و ارتباط درونی و روح واحد بهره مند است و نیز این کلمات از زبان انسانی جاری است که با ره توشه ی دانش الهی در ثقلین و آگاهی به مسائل زمان و حوادث واقعه، وظیفه ی سنگین پاسخگویی به نیاز انسانی و هدایتگری را عهده دار است.
کتاب حاضر به صورت خلاصه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و عربی نیز ترجمه شده است.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
311
کنگره :
DSR1692‭‬ ‭/ز9‏‫‬‭ز93 1390
دیویی :
955/0844
کتابشناسی ملی :
2589506
شابک :
978-964-2951-36-9
سال نشر :
1390
نظرات درباره کتاب زن و بازیابی هویت حقیقی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.
خرید کتاب