کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

برگرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی)

کتاب دیجیتال عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت

کتاب چاپی عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

تامین کننده: کتابرسان

کتاب چاپی عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

تامین کننده: ابر و بُن

کتاب چاپی عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی

کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی از امیرحسین بانکی پور فرد، به حوادث و برخوردهای افراطی و تفریطی در زمینه ی حجاب و عفاف در زمان بعد از انقلاب می پردازد.
این کتاب در این مورد صحبت می کند که بسیاری از حرکت‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است، برخوردهای، ظاهری سطحی، احساسی، موردی، مقطعی، دفعی و ضربتی بوده است.
کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی برگرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است.

 

کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

 

در مورد کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

درحالیکه حجاب، مقوله‌ای فرهنگی است و هـرگونه اشاعه و تصمیم گیری و تبلیغ درباره ی آن و در مورد آن، باید تدریجی، مستمر، عمیق، همه جانبه و مدبّرانه باشد.
افراد در این زمینه نباید سلیقه ای عمل کنند، بلکه استراتژی واحدی برای نحوه ی برخورد با آن باید حاکم باشد. در این راستا لازم است در درجه ی اوّل، دیدگاه‌های مقام معظّم رهبری بعنوان امام امّت و چشم بصیر و دیده بان نظام در این زمینه استخراج و مبنای عمل قرار گیرد.

در این کتاب سعی شده است تمامی سخنان ایشان در این زمینه به دقت مطالعه، استخراج و در قالب پنج فصل و با عناوین عفّت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی‌بندو باری، و روش برخورد با بیبندو باری، ارائه گردد.

در استخراج، گردآوری و دسته بندی سخنان معظّمٌ له و ارائه ی آن در قالب اثر حاضر، تمامی سخنرانی‌ها و پیام‌های ایشان درباره ی زنان، از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا سال1392حتّی سخنانی که بعضاً رسانه‌ای نشده است؛ ـ مانند توصیه هایی که هنگام خواندن خطبه ی عقد به جوانان داشته اند.
امّا در مخزن اسناد دفتر معظّمٌ له موجود بوده، مورد بررسی قرار گرفته است که حجم گسترده‌ی آنها، توجّه و اهتمام رهبر معظّم انقلاب را نسبت به مسائل زنان نشان می‌دهد.

 

بخشی از متن کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

1)اهمیّت حفظ نهاد خانواده؛ اسلام برای خانواده اهمّیّت بسیار زیادی قائل است و در جهت ممانعت از تزلزل بنیان خانواده، رعایت ضوابط و حدّ و مرزها را در محیط جامعه لازم و ضروری میداند.
فرهنگ اسلامی، فرهنگ عدم اختلاط زن و مرد است و اسلام با هدف تأمین خوشبختی و پیشرفت زندگی زن و مرد بر روی این مسأله سختگیری کرده است.
آیت‌الله خامنه‌ای دراین‌باره معتقدند که؛ «اینکه شما میبینید در اسلام محرم و نامحرم و جدایی زن و مرد و اینها مطرح است، اینها مسائل ارتجاعی نیست.
اینها جزو دقیق‌ترین مسائل انسانی و بشری است. یکی از مهمترین آن، این است که بنیان خانواده مستحکم میماند.
چون زن و شوهر به هم احساس وفاداری میکنند، در موضع حسادت قرار نمیگیرند، این خیلی مسأله‌ی مهمّی است(15/ دی /79).

همچنین تبرّج(یعنی همان خودنمایی زنان در مقابل مردان، برای جذب و فتنه‌انگیزی) و رابطه‌ی بی‌قیدوشرط از نظر معظّمٌ‌له سمّ مهلک برای بنای خانواده محسوب میشود زیرا؛ «خانواده با عشق زنده است.
اصلاً بنای خانواده با عشق است. اگر این عشق - به زیبایی، عشق به جنس مخالف- در صد جای دیگر تأمین شد، دیگر آن پشتوانه‌ی قوی ای که استحکام خانواده باید داشته باشد، از بین خواهد رفت»(7/اردیبهشت/77).

2)تأکید بر حفظ کرامت زن؛ آیت‌الله خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) در بخشی از بیانات خود درباره نظر اسلام درباره زن میفرمایند»
«اسلام، زن را دارای آنچنان عزّت و غروری میطلبد که اصلاً مبالات این را نداشته باشد که آیا مردی به او نگاه میکند یا نمیکند. توجّه میکنید؟ یعنی زن باید آنچنان غرور و آنچنان عزّتی داشته باشد که اصلاً اعتنا نکند به اینکه مردی به او نگاه میکند یا نمیکند. این کجا و اینکه زن، لباسش، آرایشش، حرف زدنش و راه رفتنش را چطور انتخاب کند که مردم به او نگاه کنند کجا؟ شما ببینید بین اینها چقدر فاصله است!»(4/ آذر /71).

بنابراین رعایت برخی از آداب ازجمله عدم خضوع در صحبت با مرد نامحرم به زنان توصیه شده است؛« تکبّر از همه‌ی انسانها مذموم است؛ مگر از زنان در مقابل مردان نامحرم. زن باید در مقابل مرد نامحرم متکبّر باشد. «فَلا تَخضَعنَ بِالقَولِ»(احزاب،32) زن در حرف زدن با مرد نباید حالت خضوع داشته باشد. این برای حفظ کرامت زن است. اسلام این را میخواهد و این الگوی زن مسلمان است» (25/آذر/71).

 

دانلود و خرید کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی (pdf و چاپی)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان دانلود کتاب pdf عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی، و خرید کتاب چاپی عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 2 حالت تهیه کنید.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
149
کنگره :
‫DSR1692‭‬ ‭/ح33‫‭ع7 1393
دیویی :
955/0844
کتابشناسی ملی :
3261866
شابک :
978-964-2951-78-9‬‬‬‬
سال نشر :
1393
نظرات درباره کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی
98990****1882

عالی

پاسخ
98914****7191

خوبه

پاسخ
98911****4960

بسیارعالی✌✌✌✌✌

پاسخ
خرید کتاب